Pražskou zoo navštívily <span>tisíce lidí</span>

Domácí
5. 4. 2008 14:33
O zoo v Praze je mezi návštěvníky zájem.
O zoo v Praze je mezi návštěvníky zájem.

O zoo v Praze je mezi návštěvníky zájem.Autobusy zdarma a slunečné počasí dnes zatím přilákaly na zahájení 77. sezony pražské zoologické zahrady přes šest a půl tisíce lidí.

Zoobusy budou přepravovat lidi každý víkend v pravidelných desetiminutových intervalech až do konce září. Jejich provoz přijde zoologickou zahradu na devět set tisíc korun. Podle ředitele pražské zoo Petra Fejka se později v autobusech objeví také obrazovky, na kterých budou moct cestující sledovat filmy o zvířatech.

Nabídkou speciálních autobusů chce zahrada zastavit zvyšování počtu návštěvníků, kteří se do zoo dopravují automobily. V souvislosti s tím se také rozšířil počet míst pro kola.

Podle ředitele se zájem lidí o trojskou zoo stále zvyšuje. "Loňská sezona byla nejvíce navštěvovanou sezonou v dějinách pražské zoo," řekl Fejk při zahájení a dodal, že zoologická zahrada v Praze-Troji se na žebříčku nejlepší zoo světa amerického časopisu Forbes umístila na sedmém místě.

Letošní zahájení sezony se uskutečnilo v indickém stylu. Fejk dorazil k vzdělávacímu centru v rikše, oblečen v indickém kostýmu. Návštěvníky pozval mimo jiné na ochutnávku tradičních čajů a indické kuchyně. O patřičnou atmosféru se postarala hudební a taneční skupina Damaru.

Fejk také otevřel nový pavilon Čambal, vybudovaný speciálně pro chov sedmi vzácných gaviálů. Krokodýly s charakteristickými protáhlými pilovitými čelistmi zahrada dovezla v lednu z Indie.

Zoo Praha je jedinou evropskou zoo, která je chová. Mimo Indii se gaviálem může pochlubit jen deset zahrad, a to v USA, Japonsku, Singapuru a na Srí Lance. Ve všech dohromady je chováno celkem devatenáct jedinců.

Foto: Profimedia.cz

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ