Při závodech se srazily větroně, pilot stihl vyskočit

Domácí
1. 7. 2012 17:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

U Choustníkova Hradiště na Trutnovsku se srazily dva větroně. Jeden pilot po srážce dokázal se svým větroněm přistát na nedalekém letišti v Žirči, druhý ze svého letounu vyskočil a utrpěl lehké zranění. 

Oba piloti se účastnili 15. ročníku plachtařského závodu Safari pohár. Podle mluvčí královéhradecké policie nehodu nyní bude vyšetřovat letecká inspekce. Operační důstojník trutnovských hasičů potvrdil, že nedaleko Choustníkova Hradiště spadl do sadů bezmotorový letoun a pilot, který vyskočil s padákem, utrpěl lehké zranění. "Druhý letoun doletěl na letiště v Žriči, tam nehodu oznámil," řekl hasič.

Obě letadla se účastnila závodu, který na letišti v Žirči pořádá Aeroklub Dvůr Králové nad Labem. Potvrdil to místopředseda aeroklubu Jiří Pešta. "Oba letouny se srazily při stoupání, nic bližšího k tomu neřeknu, nehoda se bude vyšetřovat," řekl Pešta. Podle něj se závodů účastní zhruba pět desítek pilotů větroňů. Závody, které začaly v sobotu a jsou naplánované do 14. července, budou podle Pešty pokračovat.  

Další čtení

ilustrační foto

Lidé mají zájem o úsporné bydlení, kroky k němu jich dělá jen desetina

Domácí
20. 4. 2025
ilustrační foto

Z pískovny Čavyně směřovalo 300.000 tun materiálu na stavbu dálnice D4

Domácí
20. 4. 2025

Křesťané si dnes připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Domácí
20. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ