Školačky v Ostravě zameškaly přes sto hodin výuky

Domácí
28. 4. 2018 15:25
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Z trestného činu ohrožování výchovy dítěte podezírají policisté devětačtyřicetiletou ženu a pak také rodičovský pár z Ostravy. V prvním případě školačka zameškala 150 hodin, v druhém případě více než 120. Řekla to policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Žákyně sedmé třídy bez řádné omluvy nenavštěvovala školu už od září. "Své dceři tak žena mohla vytvářet podmínky pro vznik nežádoucích návyků a sklonů k vedení zahálčivého způsobu života," uvedla Holčáková. Žena přitom za ohrožování výchovy dítěte byla již dříve odsouzena.

"Byl jí uložen trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu," uvedla mluvčí. Ženě tak nyní hrozí až pětileté vězení.

Ve druhém případu se jednalo o žákyni druhé třídy. V prvních pěti měsících chyběla ve škole bez řádné omluvy přes 120 hodin.

Autor: ČTK Foto: ČTK , pixabay.com/Free-Photos

Další čtení

ilustrační foto

Primář dostal za vraždu milenky, pokus o další smrt a za znásilnění 28 let

Domácí
14. 11. 2025

Je to klenot za Prahou. Zámek Štiřín ale nikdo nechce, jde znovu do aukce

Domácí
14. 11. 2025

Senior maskoval prodej drog venčením psa. Policie dopadla dealera

Domácí
14. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ