Noví držitelé ocenění Thálie 2006

Kultura
24. 3. 2007 21:30
Thalie
Thalie

ThalieZa mimořádné jevištní výkony byly v sobotu večer předány v Národním divadle Ceny Thálie za rok 2006. Mezi oceněnými se vyskytli herečka Vilma Cibulková, herec David Prachař a baletka Adéla Pollertová. Večerem provázel stejně jako minulý rok herec Antonín Procházka.

"Nenechte se mýlit, není to loňský záznam, sledujete přímý televizní přenos," ubezpečil Procházka diváky v zaplněném hledišti, kteří by si snad mysleli, že se vrátili o rok nazpět. Moderátor byl vtipný a oceněným nechal dostatek prostoru.

Cenu za ženský herecký výkon činohry získala Vilma Cibulková za roli slečny Fischerová ve hře Jeffreyho Hatchera Picasso. Ve stejné kategorii za mužský výkon byl oceněn David Prachař za hlavní roli ve hře Alessandra Baricca Novecento, Magické piáno.

V kategorii opera si ocenění odnesla Kate Aldrichová (Sesto v opeře W. A. Mozarta La clemenza di Tito) a Johannes Chum (Tito v opeře W. A. Mozarta La clemenza di Tito).

Za celoživotní činoherní herectví získala Cenu Thálie herečka Věra Kubánková. Dalším držetelem ocenění je například světově proslulý tanečník a choreograf Jiří Kylián, spjatý s Nizozemským tanečním divadlem, který si ceny nesmírně váží. "Thálie je určitě jednou z nejkrásnějších, protože jde o cenu od kolegů, jakýsi bonbónek a něco velmi vzácného," řekl Kylián. 

Adéla Pollertová a Jan Fousek si odnesli ocenění z kategorie balet a pantomima a jiný tanečně dramatický žánr.

Cenu prezidia herecké asociace pro mladého umělce do 33 let v oboru činoherní tvorby získal Jan Hájek.

Foto: archiv


 


 

Autor: ČTK

Další čtení

Socialista Orwell chtěl Farmou zvířat demaskovat sovětský mýtus

Kultura
17. 8. 2025

Na festivalu Špilberk letos zazní klasika, folklor a hudba Beatles či Sinatry

Kultura
16. 8. 2025
Akce Cihelna zaměřená na vojenskou historii a vojenskou techniku z 2. světové války.

Králíky hostily Cihelnu, vojenská akce připomněla finský odpor proti SSSR

Kultura
16. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ