Americké ceny filmových kritiků ovládlo mexické drama Roma

Kultura
14. 1. 2019 09:27
Režisér Alfons Cuarón přebírá cenu za film Roma.
Režisér Alfons Cuarón přebírá cenu za film Roma.

Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových kritiků Critics' Choice Awards. Film získal v noci na pondělí v Los Angeles čtyři ceny, mimo jiné za nejlepší film, nejlepší neanglicky mluvený film a nejlepší režii.

Drama Roma loni získalo hlavní cenu na festivalu v Benátkách a letos obdrželo Zlatý glóbus pro nejlepší neanglicky mluvený film. Film sleduje dívku Cleo, která pracuje v domácnosti středostavovské rodiny ve čtvrti Roma v mexické metropoli Mexiku.

U dvou hereckých kategorií došlo v neděli na dělení cen. Lady Gaga (Zrodila se hvězda) a Glenn Closeová (Žena) dostaly ocenění za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu. Amy Adamsová (Ostré předměty) a Patricia Arquetteová (Útěk z vězení v Dannemoře) byly oceněny jako nejlepší herečky v krátkém seriálu nebo televizním filmu.

Critics' Choice Awards jsou nejvýznamnější filmové ceny vybírané kritiky. Hlasuje tu více než 300 filmových kritiků z USA a Kanady.

Trailer k filmu Roma režiséra Alfonsa Cuaróna:

Autor: ČTK Foto: , ČTK/APInvision/Chris Pizzello, youtube

Další čtení

HAUSER: Mám přítelkyni v každé zemi světa!

Kultura
23. 11. 2025

Plzeň si připomněla dobytí z roku 1618, stovky diváků sledovaly šermíře

Kultura
22. 11. 2025

Českého slavíka získali Noid Bárta, Farna, skupina Kabát a rapper Calin

Kultura
22. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV