Aukce předmětů představitele Vinnetoua vynesla 150 tisíc eur

Kultura
27. 1. 2019 21:26
Pierre Brice se do srdcí diváků zapsal jako představitel apačského náčelníka Vinnetoua.
Pierre Brice se do srdcí diváků zapsal jako představitel apačského náčelníka Vinnetoua.

Aukce stovek osobních předmětů z pozůstalosti herce Pierra Brice, filmového představitele Vinnetoua, vynesla zhruba 150 tisíc eur (3,8 milionu korun). Část výnosu má jít na dobročinné účely, příjemce však zatím nebyl určen. Informovala o tom agentura DPA.

Aukce nabídla známé filmové rekvizity, jako paruky a čelenky Vinnetoua, ale také sbírku soukromých dopisů, kostýmy, obrazy, filmové plakáty či scénáře. Celkem se vydražilo téměř 800 položek. Všechny předměty byly z vlastnictví rodiny Briceových.

Pierre Brice se do srdcí diváků zejména ve střední Evropě, včetně Čechů a Slováků, zapsal jako představitel apačského náčelníka Vinnetoua v řadě západoněmeckých dobrodružných filmů natočených v 60. letech na motivy románů spisovatele Karla Maye. Zemřel v roce 2015 ve věku 86 let.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/DPA/A3582 Alexander Rüsche

Další čtení

V pražském kině Lucerna dnes začne 28. ročník Festivalu francouzského filmu

Kultura
20. 11. 2025
ilustrační obrázek

Zlatá toaleta Maurizia Cattelana se prodala za 12,1 milionu dolarů

Kultura
19. 11. 2025

Klimtův obraz se vydražil za 236 milionů dolarů

Kultura
19. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ