Festival Oty Hofmana se zaměří na roboty

Kultura
21. 9. 2017 14:00
Ze seriálu Robot Emil.
Ze seriálu Robot Emil.

Na roboty se letos tematicky zaměří už 49. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově. Téma se objeví se na výstavách, interaktivních akcích i v televizních pořadech, které festival uvede. Soutěžní přehlídka českých filmů pro děti začne 8. října, řekla ředitelka festivalu Ilona Hálová.

"Když jsme v loňském roce uvažovali o tom, jaké téma vybrat, tak se nám roboti líbili proto, že je to moderní technologie, jsou hraví a zajímaví," uvedl Hálová. Jenže v českých filmech, na které se ostrovský festival zaměřuje, příliš robotů nevystupovalo.

"Takže my připomeneme seriál, který běžel v České televizi z roku 1969, Robot Emil. Je to první seriál, ve kterém vystupoval robot. Pak roboty ještě připomeneme ve filmu Oty Hofmana Klaun Ferdinand a raketa," dodala Hálová.

Hlavní náplní festivalu jsou ale filmy pro děti. V soutěži bude letos o Zlatého dudka usilovat devět filmů, pět klasických, čtyři televizní.

Festival každoročně přitáhne před plátna tisíce dětí z Ostrova i širokého okolí. Kromě promítání v dějišti festivalu budou filmové projekce například i v Perninku, Jáchymově, Kyselce, Klášterci nebo Tachově. Z dalších míst se pak děti na festival sjíždějí. "Potřebovali bychom, aby sál byl nafukovací. Máme plno," dodala Hálová.

Autor: ČTK Foto: , Youtube

Další čtení

Pětadvacátý brněnský JazzFest zahájila kombinace banja, harfy a bicích

Kultura
7. 2. 2026
Jana Brejchová

Zemřela herečka Jana Brejchová, legenda českého filmu

Kultura
Aktualizováno: 6. 2. 2026 23:41
Vřískot 7

Kultovní horor Vřískot 7 slaví výročí

Kultura
6. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ