Jackman odmítl roli Bonda: Nechtěli, abych do toho mluvil

Kultura
8. 12. 2017 05:30
Hugh Jackman.
Hugh Jackman.

Hugh Jackman, představitel populární komiksové postavy Wolverina, odmítl před několika lety roli Jamese Bonda. Australský herec to prozradil v obsáhlém rozhovoru pro časopis Variety.

Jackman momentálně propaguje svůj nejnovější film Největší showman, který koncem roku vstoupí do kin. Muzikálový příběh o cirkusákovi má podle některých ohlasů dokonce oscarový potenciál. Na zlatou sošku 49letý herec stále čeká, byl pouze jednou nominován za svou roli v Bídnících.

Během rozhovoru se herec rozpovídal i o své minulosti a o nabídkách, které nepřijal. "Zrovna jsem měl natáčet X-Men 2, když mi zavolal můj agent a zeptal se, jestli bych neměl zájem o roli Bonda. Tehdy jsem ale cítil, že scénáře se staly až moc neuvěřitelné a šílené a potřebovaly by víc drsnosti a reálnosti," překvapil svým odhalením.

Tehdy byl tváří slavného agenta 007 Pierce Brosnan, jehož poslední díl s názvem Dnes neumírej sklidil hodně kritiky právě za chabý a až moc "sci-fi" scénář. Tři roky nato však vstoupil do kin Daniel Craig se surovějším Casino Royale a bondovka opět získala svůj lesk.

Sám Jackman, měl-li zvážit nabídku, chtěl mít také ve vytváření příběhu slovo. "Odpověď ale zněla, že do toho nemám co mluvit a prostě jen musím podepsat. Měl jsem také obavy, že mezi X-Meny a Bondem bych neměl žádný čas na jiné projekty," uvedl další důvod, proč ikonickou roli britského agenta odmítl.

Kdyby přijal roli Bonda, možná by dříve skončil jako představitel Wolverina, u kterého vydržel dlouhých 17 let. S postavou nezdolného hrdiny Logana se rozloučil začátkem roku ve stejnojmenném filmu, jenž si možná vyslouží i několik nominací na Oscara.

Autor: -aka- Foto: , ČTK/AP/Joel Ryan

Další čtení

Koncert AC/DC v pražských Letňanech nabídl očekávanou rokenrolovou zábavu

Kultura
26. 6. 2025
V Oblastním muzeu v Ústí nad Labem zahájili výstavu Lidové podmalby na skle severočeské sklářské oblasti, která mapuje historii lidové podmalby z oblasti hornatých severních Čech, 26. června 2025, Ústí nad Labem.

Ústecké muzeum vystavuje lidové podmalby na skle ze severu Čech

Kultura
26. 6. 2025

Prahu zaplavili fanoušci s logy AC/DC na hrudi, v baru se nechávají tetovat

Kultura
26. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ