<span>Karate Kid</span> znovu vládne americkým kinům

Kultura
14. 6. 2010 16:30
Nový Karate Kid.
Nový Karate Kid.

Nový Karate Kid.Americká kina o víkendu zažila souboj těžkých vah 80. let. Proti sobě se postavily remake slavného filmu Karate Kid z roku 1984 a adaptace seriálu A-Team. Vyhrál malý karatista.

Karate Kid si za víkend připsal 56 milionů dolarů, zatímco A-Team ani ne polovinu - 26 milionů dolarů. Karate Kid přitom stál "pouhých" 40 milionů dolarů - na svůj rozpočet si tak vydělal už po prvním týdnu v kinech a předčil tak všechna očekávání, producenti by prý byli šťastni i jen za poloviční víkendový zisk.

Titulního Karate Kida ztvárnil ve filmu syn Willa Smithe Jaden - v roli hraje amerického chlapce, který se s matkou přestěhuje do Číny, kde se začne učit karate pod vedením slovutného Jackieho Chana.

Až na třetí místo spadl 3D Shrek, který o víkendu utržil 15,8 milionu dolarů. Celkem už má ale na kontě 210 milionů dolarů - jako teprve čtvrtý film roku, který překonal hranici 200 milionů dolarů.

V nejbližších dnech lze další změnu v žebříčku čekat s páteční premiérou 3D Příběhu hraček 3.

Foto: Falcon

Další čtení

Socha Karla IV. - ilustrační foto

Korunovační klenoty znovu na očích, chce prezident. Vyzvednou je klíčníci

Kultura
12. 9. 2025
ilustrační foto

Pravoslavní v Jihlavě budou mít svůj kostel. Za symbolickou korunu

Kultura
11. 9. 2025

FOTOGALERIE: Koncert Robbie Williamse

Kultura
Aktualizováno: 11. 9. 2025 11:58

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ