Slavný padouch obsazen: Jokera si zahraje Joaquin Phoenix

Kultura
9. 2. 2018 20:00
Joaquin Phoenix si zahraje Jokera.
Joaquin Phoenix si zahraje Jokera.

Roli ikonického komiksového padoucha Jokera si zahraje nový herec. Studio Warner Bros. ve spolupráci s DC Entertainment oslovilo Joaquina Phoenixe, který má "šíleného psychopata" ztvárnit v rámci samostatného filmu, který nebude nijak zapadat do současného DC Universa. Se zprávou přišel The Hollywood Reporter.

Po nezdarech s propojeným DC vesmírem podobně jako to dělá Marvel se svými Avengers, se tvůrci rozhodli pro novou vizi. Svým známým komiksovým postavám udělají vlastní filmy nezávislé na ostatních, tedy opačně jak tomu bylo doposud u Wonder Woman či Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti a dalších.

O samostatný film kolem Jokera se postará Todd Phillips, který napíše scénář a sám snímek i zrežíruje. Phillips v minulosti stál za projekty jako Pařba ve Vegas (i další dvě pokračování komediální trilogie) nebo Týpci a zbraně. Se scénářem mu pomůže Scott Silver (8. míle, Fighter).

Příběh se bude odehrávat v 80. letech a co do žánru se má podobat kriminálnímu dramatu z primárního pohledu zločince. Komiksové prvky tedy budou spíše upozaděny.

Zároveň obsazení Phoenixe nevylučuje současného Jokera od filmového DC Jareda Leta. Ten by se měl normálně objevit v nadcházejícím Sebevražedném oddílu 2.

Phoenix už byl v minulých letech několikrát spojován s nějakou velkou rolí v komiksovém filmu. V Marvelu ho chtěli obsadit jako Doctora Strange, roli ale nakonec dostal Benedict Cumberbatch. V DC ho zase chtěli jako zlotřilého Lexe Luthora v Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Jím se ale nakonec stal Jesse Eisenberg.

Režisér chtěl Phoenixe

Před několika měsíci se spekulovalo, že by Jokera mohl hrát Leonardo DiCaprio, režisér Phillips si ale podle zdrojů Variety osobně vybral právě Phoenixe a třikrát nominovaný herec na Oscara už měl prý na nabídku kývnout, ačkoliv ve Warner Bros. to prozatím odmítli oficiálně potvrdit.

Jokera v minulosti mistrovsky zahrál zesnulý Heath Ledger.

Postava Jokera, který je jednoznačně největším protivníkem Batmana, byla různými herci ztvárněna už v několika snímcích. Kromě aktuálního obsazení Leta si v minulosti tohoto populárního padoucha zahráli také Jack Nicholson (Batman) a Heath Ledger (Temný rytíř), který byl za svůj výkon dokonce posmrtně oceněn Oscarem.

Autor: -aka- Foto: , ČTK/AP/Taylor Jewell, youtube.com/Naveen Nagarajan

Další čtení

Novinářská komentovaná prohlídka výstavy Oko - Z očí do očí, která se zabývá přerodem symbolu oka v umění od roku 1900 do současnosti, 27. června 2025, Museum Kampa, Praha.

Výstava Musea Kampa o oku v umění vám změní pohled na svět

Kultura
27. 6. 2025
Výstava IGS history, která ukazuje výběr prací vytvořených na Mezinárodních sklářských sympoziích v letech 1982 až 2003, Sklářské muzeum, 27. června 2025, Nový Bor, Českolipsko.

Muzeum v Boru vystavuje to nejlepší z mezinárodních sklářských sympozií

Kultura
27. 6. 2025
Zakončení festivalu street art umění Wallz no.6 a představení nového velkoplošného muralu na zdi v Proluce v Křižíkových sadech (na snímku), 27. června 2025, Plzeň. Na mural, který vznikl jako připomínka deseti let od titulu Plzeň - evropské hlavní město kultury, byla vypsána soutěž, kterou vyhrál Itzio Barberena z Mexika.

Zdi, pilíře a fasády v Plzni pokryla desítka děl umělců z celého světa

Kultura
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ