Venoma předběhl v návštěvnosti kin Johnny English

Kultura
29. 10. 2018 22:42
Z filmu Johnny English.
Z filmu Johnny English.

Třetí díl britské komediální série s názvem Johnny English znovu zasahuje je týden od uvedení v čele návštěvnosti tuzemských kin. Snímek v hlavní roli s Rowanem Atkinsonem o premiérovém víkendu přilákal do kin přes 56. tisíc diváků a na tržbách vydělal více než 8,3 milionu korun. Tři týdny po sobě vedoucí americký akční film Venom klesl na čtvrté místo. Vyplývá to z údajů, které na webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Na druhém místě je další novinka, česká pohádka Když draka bolí hlava režiséra Dušana Rapoše. Film s Karlem Gottem v roli kováře o víkendu nasbíral 37 tisíc diváků při tržbách 4,8 milionu korun. Na třetí místo z druhého sestoupila komedie Po čem muži touží, ve které se cynik Karel Král hraný Jiřím Langmajerem promění v ženu v podání Anny Polívkové. Snímek režiséra Rudolfa Havlíka za šest týdnů vydělal 65,2 milionu korun a navštívilo ho 429 tisíc diváků. Americký akční film Venom o stejnojmenném komiksovém antihrdinovi za měsíc nasbíral 334 tisíc diváků a jeho celkové tržby překročily 54,6 milionu korun. Pátý nejnavštěvovanější horor Halloween, v němž po čtyřiceti letech Laurie Strode opět čelí řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse, o víkendu zaznamenal 17 tisíc diváků. Celkem za dva týdny dosáhl návštěvnosti téměř 53 tisíc lidí.

Z české tvorby se ještě v popředí tabulky na desáté příčce umístil snímek režiséra Radima Špačka Zlatý podraz, který představuje na základě skutečných událostí a postav příběh československých basketbalových šampionů a mistrů Evropy z roku 1946.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí vánoční film Louskáček a čtyři říše od Studia Disney, britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody o rockové skupině Queen, dokumentární film Kibera: Příběh slumu, americký horor Feral, kanadská komedie The Perfect Kiss s Lucií Vondráčkovou v hlavní roli, francouzský taneční horor Climax, který získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noeho a francouzský animovaný příběh Dilili v Paříži.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Giles Keyte, youtube

Další čtení

Koncert AC/DC v pražských Letňanech nabídl očekávanou rokenrolovou zábavu

Kultura
26. 6. 2025
V Oblastním muzeu v Ústí nad Labem zahájili výstavu Lidové podmalby na skle severočeské sklářské oblasti, která mapuje historii lidové podmalby z oblasti hornatých severních Čech, 26. června 2025, Ústí nad Labem.

Ústecké muzeum vystavuje lidové podmalby na skle ze severu Čech

Kultura
26. 6. 2025

Prahu zaplavili fanoušci s logy AC/DC na hrudi, v baru se nechávají tetovat

Kultura
26. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ