Zemřel americký režisér Michael Cimino, bylo mu 77 let

Kultura
3. 7. 2016 08:33
Americký herec a režisér Michael Cimino zemřel ve věku 77 let.
Americký herec a režisér Michael Cimino zemřel ve věku 77 let.

Ve věku 77 let zemřel v sobotu v Beverly Hills americký režisér a scénárista Michael Cimino. Jeho snímek Lovec jelenů získal v roce 1979 pět Oscarů, mimo jiné v kategorii nejlepší film a nejlepší režie.

Cimino proslul zejména svým dramatem z války ve Vietnamu Lovec jelenů. Slibnou kariéru mu ale překazil hned další umělecký počin - western Nebeská brána z roku 1980. Snímek propadl u kritiky i u diváků a Cimino pak natočil již jen několik málo filmů, například Rok Draka (1985) či Jít za sluncem (1996).

Příčina umělcovy smrti zatím není známa. Podle jeho právního zástupce se režisér těšil dobrému zdraví a smrt přišla "zcela neočekávaně".

Autor: ČTK , DPA, AP

Další čtení

Tereza Dočkalová

Umělci dnes v Národním divadle převzali Ceny Thálie, Dočkalová už má třetí

Kultura
1. 11. 2025
Premiéra divadelní prohlídky o životě rodiny Primavesi v originálních prostorách jejich sídla, památkově chráněné Vile Primavesi, 1. listopadu 2025, Olomouc. Podle historických pramenů ji ztvárnil studentský herecký divadlení spolek Kuchmoch. Zleva u stolu sochař Anton Hanak, podnikatel a mecenáš Otto Primavesi a architekt Josef Hoffmann.

Secesní vila Primavesi se při divadelní hře vrátila do doby původních majitelů

Kultura
Aktualizováno: 1. 11. 2025 22:40
První den dvoudenního festivalu popkultury Comic-Con Junior

Brněnský Comic-Con stále víc počítá s dospělými, ale drží i silný dětský program

Kultura
1. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ