Skupina Jelen v pražském Paláci knih Luxor pokřtila zpěvník svých písní a živé dvojalbum se záznamem loňského vystoupení v Lucerně. Kmotrem se stal hudební producent Martin Ledvina. Křest v zaplněném prostoru kavárny Jelen doprovodil krátkým akustickým vystoupením. Jako bonus nahrávka Jelen: Živě v Lucerně nabízí dvě nové písně - Domů, věnovanou všem otcům a duet se slovenskou kapelou Desmod nazvaný Plny dom.
Během následujících týdnů kapelu čekají koncerty na Slovensku, v prosinci pak vyrazí na krátké vánoční turné s koncertem 17. prosince v pražském Foru Karlín. "Pro nás jsou vánoční koncerty s vrcholem v podobě vystoupení ve Foru Karlín asi vrcholem letošního roku. Karlín je pro nás asi největší výzva a jsme moc zvědaví, protože jsme tam ještě nikdy nehráli. Hrozně se na to těšíme," řekl zpěvák Jindra Polák.
Upoutávkou na 2CD Jelen: Živě v Lucerně je i koncertní video Slunovrat, natočené během loňského vyprodaného turné. Jde o píseň z alba Vlčí srdce, za které letos v květnu formace získala cenu Anděl v kategorii Skupina roku. Ve skladbě hostuje písničkářka Kateřina Marie Tichá.
"Koncert ve Velkém sále pražské Lucerny pro nás byl jednou z nejúžasnějších nocí loňského roku. Lucerna? Opravdu? Nezdálo se nám to? My, parta kámošů s bendžem, trubkou, houslemi, kytarami a jedním bubnem, a koncert ve vyprodané Lucerně? Ano, stalo se to a my si na památku ten koncert nahráli. Jsme pořád ta stejná banda jako na začátku, ale také jsme opravdová kapela. A opravdová kapela se o svou hudbu vždy dělí se svými fanoušky," podotkl Polák.
Kromě prvního živého alba vydává Jelen také svůj první zpěvník. Kniha přináší kompletní seznam písní skupiy, veškeré texty i akordy. Vedle toho zahrnuje i příběh kapely, doplněný fotografiemi i zajímavostmi ze zákulisí. "Často se nás fanoušci ptají na texty a akordy k písničkám. Něco je na internetu, něco občas někomu napíšeme na papír, ale už i nám začalo chybět to něco, kde by byly všechny naše dosavadní písně pohromadě. Texty, akordy, fotky a k tomu pár průvodních slov," řekl Polák, který se také postaral o grafické zpracování publikace.
Na debutové album s názvem Světlo ve tmě z roku 2014 navázal Jelen loni novou deskou Vlčí srdce. V polovině září se kapela setkala se vstřícným přijetím jako host skupiny Kryštof na vyprodaném fotbalovém stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově.