Na Beats for Love se představí švédský projekt Galantis

Kultura
21. 3. 2018 08:40
Galantis: Christian Karlsson a Linus Eklow.
Galantis: Christian Karlsson a Linus Eklow.

Na tanečním festivalu Beats for Love se v létě v Ostravě představí projekt Galantis. Švédské DJské a producentské duo v Česku vystoupí úplně poprvé. Celkem multižánrový festival nabídne více než 400 interpretů všech stylů elektronické taneční hudby. Řekl to pořadatel akce Kamil Rudolf.

Největšími hity dua Galantis jsou Runaway (U & I), Peanut Butter Jelly nebo No Money. Jejich klipy mají na internetu stamiliony zhlédnutí. "Půjde v Česku o jejich vůbec první vystoupení. Christian Karlsson a Linus Eklöw započali svou spolupráci v roce 2007, největší mezinárodní úspěch však zaznamenali na konci roku 2014. Od té doby jejich kariéra raketově vystřelila. Se svým živým vystoupením stihli procestovat všechny kontinenty a na kontě mají již dvě studiová alba či nominaci na ceny Grammy," řekl Rudolf.

Už dříve pořadatelé zveřejnili angažování norského producenta a dýdžeje Alana Walkera, který se nejvíce proslavil hitem Faded. Skladba během dvou let nasbírala na serveru YouTube 1,4 miliardy zhlédnutí.

Na festivalu vystoupí i britský multiinstrumentalista Youngr, který při svých vystoupeních hraje až na deset hudebních nástrojů. Objeví se také americký producent a dýdžej Roger Sanchez, který v roce 2003 získal za svou tvorbu ocenění Grammy. Představí se hned první festivalový den na hlavním pódiu Love stage. Do povědomí příznivců taneční hudby se zapsal například skladbami Another Chance či Turn on the Music. Spolupracoval s velikány světové hudební scény jako Michael Jackson, The Police, Diana Rossová, Jamiroquai či Maroon 5.

Jedna z největších přehlídek taneční hudby ve střední Evropě se letos bude konat od 4. do 7. července v Dolní oblasti Vítkovic. Vstupenky se aktuálně prodávají za 590 korun. Další informace najdou zájemci na internetových stránkách www.b4l.cz.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ZUMA/Ollie Millington / Rmv, youtube/Galantis

Další čtení

Lynchova výstava v pražském centru DOX začne v červnu, původně to měl být duben

Kultura
18. 4. 2025

V Brně vystavují dílo Rathouského, určil podobu knižních edic i pražského metra

Kultura
17. 4. 2025
Mahmoud Ajjour, devítiletý chlapec, jehož fotka se stala snímkem roku

Snímkem roku World Press Photo je fotka palestinského chlapce bez rukou

Kultura
17. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ