Pavarottiho rodina: Trumpe, nepoužívejte hudbu operního pěvce

Kultura
22. 7. 2016 06:47
Zesnulý operní pěvec Luciano Pavarotti.
Zesnulý operní pěvec Luciano Pavarotti.

Rodině zesnulého operního pěvce Luciana Pavarottiho se nelíbí, že republikánský uchazeč o křeslo v Bílém domě Donald Trump během své kampaně využívá píseň Nessun Dorma, kterou proslavil italský tenor. Aby jejich hudbu neužíval, Trumpa vyzvali už dříve mimo jiné skupiny Rolling Stones, Queen či zpěvačka Adele.

Anketa:

Pro koho byste hlasovali, kdybyste mohli volit nového prezidenta USA?

"Hodnoty bratrství a solidarity", které podle svých blízkých zesnulý Pavarotti zastával během celého svého života, jsou "neslučitelné s viděním světa, které nabízí kandidát Donadl Trump", uvedli v prohlášení zaslaném listu Gazzetta di Modena bardovi děti a jeho vdova Nicoletta Mantovaniová Pavarottiová.

Slavná árie Nessun Dorma z opery Turandot italského skladatele Giacoma Pucciniho, kterou Pavarotti proslavil, končí zvoláním Vincerò, tedy Zvítězím.

Proti užití svých skladeb v Trumpově kampani v minulosti protestovali už například také skupiny Rolling Stones, Queen, R.E.M., Aerosmith či kanadský zpěvák Neil Young a britská zpěvačka Adele.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Volfík René

Další čtení

Poslední natáčecí dny k filmu režiséra Ondřeje Veverky Osamělý vlk, dokudramatu o pilotovi RAF Josefu Františkovi, 16. září 2025, Praha. Herec Tadeáš Moravec.

Příběh pilota RAF Josefa Františka by se do kin mohl dostat v červenci 2026

Kultura
16. 9. 2025

Zemřel herec Robert Redford. Bylo mu 89 let, odešel ve spánku

Kultura
Aktualizováno: 16. 9. 2025 14:45
Vyšehradský most / most na Výtoni

Vyšehradský most stát nakonec nechá opravit. Sundají ho na břeh

Kultura
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ