Rihanna i Drake. Streamování hudby v USA překonalo digitální prodej

Kultura
6. 1. 2017 15:15
Streamování hudby slaví úspěch (ilustrační foto).
Streamování hudby slaví úspěch (ilustrační foto).

Celkový počet hudebních nahrávek získaných spotřebiteli pomocí streamování loni ve Spojených státech vzrostl o 76 procent a poprvé překonal objem digitálního prodeje hudby. Uvedla to firma pro výzkum hudebního trhu Nielsen Music.

Američané si loni přes streamingové platformy jako Apple Music, Google Play, Spotify, Pandora nebo Amazon Music poslechli 431 miliard písní. Nejvíce se na streamování podílely žánry hip hop a R&B a nejvíce se streamovaly nahrávky umělců jako Drake, The Weeknd, Kanye West a Rihanna, uvedl Nielsen.

Prudký nárůst streamování sice vedl k poklesu zájmu o hudbu prostřednictvím jiných formátů, zejména digitálního prodeje. Celkově se však zájem o hudbu v USA loni zvýšil o tři procenta.

Poprvé za deset let loni narostl podíl fyzických nosičů hudebních alb na celkovém prodeji alb. Nadále pokračoval trend růstu prodeje klasických vinylových desek, který dosáhl 13 milionů kusů a dostal se nejvýše od roku 1991.

Další čtení

Slavnostní otevření opraveného barokního hospodářského dvora, který je součástí souboru lidové architektury.

Muzeum v přírodě v Rymicích nabídne řemesla i mikulášskou obchůzku

Kultura
30. 4. 2026

Filharmonie Bohuslava Martinů původně vznikla jako poloprofesionální orchestr

Kultura
30. 4. 2026
Tisková konference k výstavě Půda a přátelé, hlavního projektu roku ostravské městské galerie současného umění a programu k 10. výročí galerie Plato. Dílo švédské umělkyně IIngely Ihrmanové Velký den mořských řas 2019.

Ostravská galerie Plato slaví 10 let, chystá výstavu a přespání v zahradě

Kultura
29. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ