Do exotických rytmů indických perkusí smíchaných se zvukem kytary a cella obléká staré indické texty i své autorské písně. Její předkové pocházejí z Indie, sama žije v Británii a vyrůstala v Austrálii. Písničkářka Susheela Ramanová, která rozpálila publikum na pražském festivalu Respect v roce 2005, v pondělí opět vystoupí Praze.
Její rodiče, tamilští bráhmani z Taňčávúru v Tamilnádu, přijeli do Londýna v polovině 60. let. Susheela se jim narodila v roce 1973, záhy se ale rodina přesunula do Austrálie, kde dívka vyrůstala s jihoindickými písněmi a záhy začala vystupovat v rytmu převážně rocku a blues. Vybavuje si, jak se její rodina snažila "udržovat tradice tamilské kultury". Ve dvaadvaceti odjela do Indie objevovat své kořeny a studovat zpěv.
Zážitky a zkušenosti po návratu přetavila do první desky Salt Rain s kytaristou a producentem Samem Millsem, jehož nahrávky podle ní "představují most a základnu pro to, aby byla indická hudba představena novému publiku". Byla z toho cena BBC v kategorii world music a album mělo velký úspěch i ve Francii. Hudebně čerpá z tradiční tamilské hudby smíchané s jazzem a folkem a popovými vlivy.
I další CD, Love Trap, mixuje východní tradici s folkem a rockem. Mezi jinými na něm spolupracovali nigerijský bubeník Tony Allen a tuvský zpěvák Albert Kuvezin ze skupiny Jat-Cha, známé i v ČR. Titulní skladba je předělávkou etiopské písně ze 70. let. Na další desce Music for Crocodiles, nahrané částečně v Indii, se podle britského deníku Guardian zvukové krajiny hodné indických velkofilmů snoubí s vlivy blues a explozí francouzských šansonů. Susheela na něm spolupracovala s hudebníky z jižní Indie, texty jsou většinou v angličtině. Album je podle kritik stejně indické, jako britské.
V roce 2006 nahrála album s názvem 33 1/3, obsahující přepracované verze songů z 60. a 70. let, které zpívali Bob Dylan, John Lennon, The Velvet Underground, Captain Beefheart, Jimi Hendrix a další. Vyšlo o rok později ve Francii. V současnosti žije Susheela v londýnské Portobello Road.