V Praze <span>po 44 letech</span> vystoupí Manfred Mann s kapelou

Kultura
28. 5. 2009 10:11
Manfred Mann's Earthband
Manfred Mann's Earthband

Manfred Mann's EarthbandJazzrockový klávesista Manfred Mann dnes po čtyřiačtyřiceti letech vystoupí se svou kapelou před pražským publikem. Hudebník jihoafrického původu, který se často přikláněl k popu, se svou skupinou Manfred Mann's Earthband vystoupí v klubu Retro Music Hall.

Kapela Manfreda Manna vznikla v Británii v roce 1961 pod názvem Chepter One a několikrát měnila své jméno. Jako Manfred Mann (Chepter Two) v roce 1965 vystoupila na Jazzových dnech v Praze, v Uherském Hradišti a v Bratislavě. V často se měnící sestavě se objevilo mnoho muzikantů, kteří působili v souborech jako Cream, Uriah Heep, Jethro Tull, Thin Lizzy, Yes, Wings či Colosseum.

Osmašedesátiletý Mann, vlastním jménem Michael Lubowitz, bývá označován za jednoho z nejvýznamnějších průkopníků syntezátorů v rockové hudbě a také za představitele jazzu, rocku a popu.

S kapelou Manfred Mann vydal v únoru 1964 úspěšný singl 5-4-3-2-1, který se stal v upravené podobě znělkou prestižního televizního pořadu Ready! Steady! Go!. Později následovaly hity Ragamuffin Man, Do Wah Diddy Diddy, Ha!Ha!Said The Clown či My Name is Jack, ale také časté personální změny a neúspěšné pokusy věnovat se experimentální, jazzově orientované tvorbě.

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ