Václav Neckář vyráží s hitem Půlnoční na prozatím největší turné

Kultura
24. 8. 2012 07:32
Václav Neckář s Andělem.
Václav Neckář s Andělem.

Na devíti zimních stadionech a ve sportovních halách po celé republice se uskuteční Půlnoční turné Václava Neckáře se skupinou Bacily. První koncert bude 21. listopadu v ČEZ Aréně Pardubice, poslední dva 19. a 20. prosince v Tipsport Aréně na pražském Výstavišti. 

"Těším se moc, takhle velké turné jsme ještě nedělali, věřím, že to bude zážitek pro nás i naše fanoušky. S přípravou Půlnočního turné je spojena i práce na novém vánočním albu, které by měl Supraphon vydat příští rok před Vánocemi. Rád bych, aby některá nová píseň z připravované desky zazněla už letos na vánočních koncertech," uvedl Neckář.

Název Půlnoční turné odkazuje k hitu ze soundtracku k filmu Alois Nebel a Neckářovy nové desky Dobrý časy. Zazní i další skladby, například Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Čaroděj Dobroděj, Štědrý den, Planetárium, Suzanne nebo Kdo vchází do tvých snů (má lásko), ale také tradiční české koledy.

Vstupenky na Půlnoční turné jsou v prodeji v síti Ticket Art, Ticketportal a v prodejnách sítě Bontonland v cenách od 490 do 790 korun.

Scéna z filmu Alois Nebel, kvůli kterému vznikla oceňovaná píseň Půlnoční.Album Dobrý časy s hitem Půlnoční, který se na vyhlášení Cen Anděl 2011 stal vítězem v kategoriích Skladba a Videoklip roku, vyšlo na konci dubna. Právě prostřednictvím hitu Půlnoční ze soundtracku k filmu Alois Nebel osmašedesátiletý Neckář v loňském roce zažil nečekaný návrat na hudební scénu. Se skupinou Bacily, z jejíž původní sestavy v ní působí Jan Neckář a Ota Petřina a která slaví čtyřicet let od svého vzniku, vystoupila na řadě letních festivalů. V květnu absolvoval speciální turné k albu Dobrý časy s tvůrci nahrávky Jaromírem Švejdíkem, Dušanem Neuwerthem a dalšími hudebníky. Neckáře v roce 2002 postihla mozková mrtvice a na scénu se vrátil po roční rekonvalescenci.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Profimedia

Další čtení

Festival 4 + 4 dny v pohybu zakončí blok vystoupení evropských umělců

Kultura
7. 12. 2025

Muzeum Prahy po pěti letech otevřelo. Dorazily stovky návštěvníků

Kultura
Aktualizováno: 7. 12. 2025 02:52

Humor místo hrůzy nabídne inscenace Drákuly v Městském divadle Brno

Kultura
Aktualizováno: 5. 12. 2025 10:20

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV