Výkon Černocha ve vídeňské opeře byl spolehlivý, píše Der Standard

Kultura
27. 2. 2018 10:25
Český tenorista Pavel Černoch.
Český tenorista Pavel Černoch.

Spolehlivý byl podle recenze rakouského deníku Der Standard nedělní výkon českého tenoristy Pavla Černocha v roli básníka Vladimira Lenského v opeře Evžen Oněgin ve vídeňské Státní opeře.

Třiačtyřicetiletý Černoch, který zastupoval ochořelého mexického barda Rolanda Villazóna, se podle recenzenta předních rakouských novin dokázal na jevišti prosadit. V opeře Petra Iljiče Čajkovského vystoupí Čech v operním domě na vídeňském Ringu ještě ve středu a v sobotu.

Pro Černocha bylo nedělní vystoupení v roli Lenského debutem na jevišti vídeňské opery, která si jej vybrala jako náhradu za Rolanda Villazóna, který onemocněl a tři vídeňská vystoupení zrušil.

Český tenorista už v Rakousku v minulosti zpíval. Například na festivalu ve městě Bregenz v roce 2016 ztvárnil titulní roli ve znovuobjevené opeře Hamlet italského skladatele Franka Faccia.

Vídeňskou verzi Čajkovského Evžena Oněgina zpracoval německý režisér Falk Richter. Orchestr hrál pod taktovkou francouzského dirigenta Louise Langréeho, který podle recenzenta listu Der Standard Čajkovského lyrickými scénami "uháněl tryskem". Na rozdíl od Černocha si nevysloužili pochvalu všichni pěvci. Například představitel Oněgina Polák Mariusz Kwiecień byl podle recenzenta "mdlý" a Ukrajinka Olha Bessmertná v roli Taťány nabídla "příliš málo homogenity".

Autor: ČTK Foto: , youtube/Opern Liebhaber

Další čtení

Film Rozvod za časů války, na němž se podíleli i Češi, má cenu festivalu Sundance

Kultura
1. 2. 2026

Tylovo divadlo v Plzni uvede premiéru opery Josefa Myslivečka Tamerlán

Kultura
29. 1. 2026

Olomouc zahájila Finskou sezonu, nabídne filmy, výstavy i saunování

Kultura
27. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ