Jaká byla poslední slova Františka Ferdinanda d'Este a jeho milované hraběnky Žofie Chotkové? S kým strávil Tomáš Holý poslední půlrok před smrtí? Zaplašil v předtuše zbytečného konce Tomáš Baťa svou neplodnou snoubenku Marii, aby dědicem uchránil alespoň pokrevní linii rodu? Knihu Předčasná úmrtí zapsaná do dějin Tomáše Čechtického vydává Empresa Media v říjnu 2016 jako publikaci složenou z pětadvaceti příběhu temných, leckdy neobjasněných konců slavných osobností.
Tématika předčasné smrti může být také jednou z hlavních linií knihy, která propojuje různorodý výčet historických postav napříč dějinami, jakými jsou například František Gellner, Jiří Štajdl, Ivan Hlinka, Albrecht z Valdštejna a Egon Bondy. Spousta konců řady z nich však zůstala do dnešních dnů neobjasněná. A tak se vedle sebe nacházejí životní osudy generací, na první pohled zcela neslučitelné.
Utonul Miroslav Tyrš v proudu řeky Ache čirou náhodou, nebo ho ke skoku do ní dohnaly deprese a urputná syfilida? Byl "skok" pod sanitku Jiřího Ortena pouhou shodou nešťastných náhod, nebo šlo o dobře naplánovanou sebevraždu?
Zářící hvězda
Autonehody mají v knize také nemalé zastoupení. Vždyť stejnou smrtí zahynula i milovaná dětská hvězda Tomáš Holý. Přitom byl obsazen do filmu vlastně jen díky náhodě, když se po konkurzu vracel do ateliéru s podšitým úsměvem pro čepici a režisérka Marie Poledňáková nahlásila kameramanovi: "Tohohle kluka si připiš."
K další hvězdné kariéře už ho museli doslova přemlouvat, dokonce uplácet. Ale Tomáš přichází o volný čas, o kamarády..."Režisérka ho nachytá až na fotky koní z ranče Zlámaná podkova. Připustí, že by rajtoval hrozně rád, a paní Vošmiková mu návštěvu ranče slíbí pod podmínkou, že jí vyhoví. Nakonec si plácnou," líčí ve své knize Tomáš Čechtický.
Pak už hrát Tomáš Holý nechce, později snad ani nemůže, protože sláva kdysi malé zářící hvězdy snadno vyprchala. Jeho život ukončí 8. března 1990 autonehoda mezi Polevskem a Kytlicí na Českolipsku. Půl roku před svou smrtí se však schází v podnájmu s někým, kdo scéně českého showbyznysu dodneška není cizí...
Nesmyslnou záhubu přináší osud i kněžně Marii Eleonoře Windishgrätzové. Tragická smrt je snad rodinným prokletím, její matka uhoří v prudkém ohni. Jí zasáhne kulka pistole. Jestli však šlo o zbloudilou kulku, či atentát na jejího chotě, to už jde dnes jen stěží objasnit. Máme však k dispozici soudní spis i první dochovanou českou balistickou expertizu.
ZAJÍMÁ VÁS VÍCE OSUDŮ SLAVNÝCH OSOBNOSTÍ, JEJICHŽ ŽIVOT UKONČILA NEŠŤASTNÁ NÁHODA, NEBO TRAGICKÁ SMRT? VÍCE SE DOČTETE V PUBLIKACI PŘEDČASNÁ ÚMRTÍ ZAPSANÁ DO DĚJIN NAKLADATELSTVÍ EMPRESA MEDIA, KTERÁ VYCHÁZÍ PRÁVĚ TEĎ!