Rothschildova flaška: nová Šabachova kniha vyjde v květnu

Kultura
10. 4. 2015 09:22
Petr Šabach (vlevo) a režisér Jan Hřebejk na premiéře filmu U mě dobrý.
Petr Šabach (vlevo) a režisér Jan Hřebejk na premiéře filmu U mě dobrý.

Autor bestsellerů Hovno hoří a Občanský průkaz Petr Šabach vydává tři roky po své poslední knize Máslem dolů své nové dílo Rothschildova flaška. Příběh ze současnosti a o současnosti zavede čtenáře do Anglie, do jedné velké londýnské herny, sdělil Lukáš Růžička z nakladatelství Paseka, které knihu v květnu uvede na trh.

Třiašedesátiletý Šabach je kmenovým autorem nakladatelství, které novou Šabachovu prózu vydá u příležitosti mezinárodního veletrhu Svět knihy Praha 2015. Kniha je autorovým 14. dílem. V českých domácnostech je podle Růžičky 400 tisíc výtisků Šabachových knih, nejúspěšnějším titulem je Hovno hoří s prodeji přes semdesát tisíc kusů.

Rothschildova flaška je takřka detektivní příběh napsaný autorovým nezaměnitelným stylem. Obsah ale zatím není příliš známý. "Najde pozoruhodný proutkař ztracenou dívku a poradí si s výherními automaty? A co všechno je možné s pomocí obyčejné pružiny na posilování svalů?" uvedlo k němu nakladatelství.

Šabach absolvoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Byl zaměstnán jako technický redaktor, metodik, noční hlídač, inventurník nebo odborný referent. V současné době se věnuje pouze literární tvorbě a patří mezi nejčtenější české autory. Jeho prózy posloužily jako náměty divácky úspěšných filmů Šakalí léta, Pelíšky, Pupendo, U mě dobrý a Občanský průkaz.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

ilustrační obrázek

Temná noc Dona Giovanniho: olomoucká inscenace nabídne nový pohled na klasiku

Kultura
6. 5. 2026
ilustrační obrázek

Stounům to pořád jede: osmdesátníci Jagger a Richards chystají 25. studiovou desku

Kultura
6. 5. 2026
Výstava Kniha oblečená i svlečená o vývoji knih a knihařství ve Východočeském muzeu

Od hliněných destiček ke kodexu: Pardubice odkrývají tajemství knihy

Kultura
5. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ