Italská muzea letos čekají rekordní počet návštěvníků

Kultura
18. 7. 2017 07:47
Botticelliho Venuše v galerii Uffizi ve Florencii.
Botticelliho Venuše v galerii Uffizi ve Florencii.

Italská muzea očekávají, že letošní rok pro ně bude rekordní. Počet návštěvníků v prvním pololetí se meziročně zvýšil o sedm procent na 23,3 milionu a příjmy ze vstupného o 17 procent na 88 milionů eur (2,3 miliardy Kč). Oznámil to italský ministr kultury Dario Franceschini. Nejvíce návštěvníků tradičně lákají symboly italské kultury jako římské Koloseum, galerie Uffizi ve Florencii a archeologické vykopávky v Pompejích, na oblibě získávají ale i menší muzea, uvedl ministr.

Výrazný vzestup návštěvnosti spojuje Franceschini s muzejní reformou schválenou vládou premiéra Mattea Renziho. Ta mimo jiné dává muzeím více autonomie a podporuje soukromé dary kulturním institucím. Úřady odhadují, že letos cestu do muzea najde 47 milionů lidí.

Nárůst návštěvnosti muzeí hlásí téměř všechny italské regiony. Výjimku tvoří oblasti zasažené zemětřesením ve střední Itálii Abruzzy, Marche a Umbrie, kde počet muzejních návštěvníků klesl, napsala agentura APA.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/Fredrik Von Erichsen

Další čtení

Filmový festival Mezipatra dnes začíná v Praze a od 14. listopadu bude v Brně

Kultura
6. 11. 2025

Kateřinská jeskyně vydala tajemství i záhadu. Destičku s klínovým písmem

Kultura
6. 11. 2025
Muzeum Louvre

Louvre má už roky katastrofální zabezpečení. Muzeum o tom vědělo

Kultura
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ