"Vlci jsou zpět": Sochy v Berlíně bojují s nenávistí

Kultura
5. 8. 2016 07:40
bez popisku 836960
bez popisku 836960

Německý umělec Rainer Opolka postavil v Berlíně sochy vlčích lidí jako varování před xenofobií, rasismem a násilím. Výstava nese název Vlci jsou zpět.

Smečka vlčích lidí z bronzu a železa symbolizuje hrozbu návratu nenávisti a násilí. Figury jsou až dva metry velké a mají jména jako "vůdce" a "následovník". Někteří vlci drží v ruce pistoli.
Skupina 66 nebezpečně vyhlížejících soch stojí u berlínského hlavního nádraží. Pohled vlčích lidí Opolka záměrně nasměroval k německému parlamentu.

Výstava v Berlíně potrvá do 16. srpna. Předtím se již s velkým ohlasem konala v Drážďanech a Postupimi. V budoucnu chce Opolka sochy představit i v Hamburku, Brémách, Düsseldorfu a Kolíně.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/Ralf Hirschberger

Další čtení

ilustrační foto

Za Česko bude o Oscara bojovat dokument Kdyby se holubi proměnili ve zlato

Kultura
19. 8. 2026
Pepa Lubojacki převzala během 76. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně cenu Berlinale za dokumentární film „Kdyby se holubi proměnili ve zlato“

Českým kandidátem na Oscara je dokument Kdyby se holubi proměnili ve zlato

Kultura
Aktualizováno: 19. 8. 2026 11:42
ilustrační foto

Na Plzeňsku bude o víkendu festival Hip Hop Kemp, chystá se na něj i policie

Kultura
18. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ