Zpěvák Richard Müller se představuje jako fotograf

Kultura
13. 10. 2010 08:30
Zpěvák a skladatel Richard Müller je i úspěšný fotograf.
Zpěvák a skladatel Richard Müller je i úspěšný fotograf.

Již druhou knihu fotografií vydává pod názvem Enter slovenský hudebník a vášnivý fotograf Richard Müller. Obsahuje mimo jiné obrázky z cest po Spojených státech a západní Evropě.

Müllerova první fotografická publikace Amerika vydaná v roce 1997 získala prestižní ocenění Nejkrásnější kniha roku v Čechách i na Slovensku. 

Druhá Müllerova kniha má název Enter.V knize devětačtyřicetiletý zpěvák představuje na 300 fotografiích svůj originální pohled na svět neživých věcí, předmětů a budov, které zachytil za posledních deset let. Obrázky individuálních lidských tváří v ní prý čtenáři nenajdou.  

"Ze zásady nefotím portréty, a to z prostého důvodu - zdá se mi, že to je vstup do soukromí a že člověk, kterého fotografuji, z toho musí mít nepříjemný pocit. Je to osobní. Pokud se do mých záběrů někdy snažím dostat člověka, tak spíš jako spoluhráče než jako hlavního představitele," vysvětluje Müller v tiskové zprávě.

Kniha bude mít netradiční rozměry 280 krát 231 milimetrů. Vychází v tvrdém zasouvacím obalu a její součástí bude i leporelo a deset pohlednic. Pět set výtisků vyjde v exkluzivním balení s Müllerovým vlastnoručním podpisem. Publikaci podpořil i známý český fotograf Jan Saudek a přední světová fotografka Annie Leibovitzová.

Enter viděli jako první na začátku října návštěvníci mezinárodního knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem. V ČR se poprvé představí 3. listopadu.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Muzeum Prahy po pěti letech otevřelo. Dorazily stovky návštěvníků

Kultura
Aktualizováno: 7. 12. 2025 02:52

Humor místo hrůzy nabídne inscenace Drákuly v Městském divadle Brno

Kultura
Aktualizováno: 5. 12. 2025 10:20
Theodor Pištěk

Zemřel výtvarník Theodor Pištěk. Za kostýmy z filmu Amadeus získal Oscara

Kultura
4. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV