Marek Eben: Tenis mi jde katastrofálně

Relax
16. 4. 2013 17:00
Marek Eben vernisáž moderoval.
Marek Eben vernisáž moderoval.

Marek Eben (55) má k umění kladný vztah, přiznal ale, že malířský talent mu zůstal odepřen. Moderování vernisáže výstavy Ivan Lendl: Alfons Mucha se ale zhostil na jedničku. Zavzpomínal i na Ivana Lendla a prozradil, jak je na tom se sportováním. 

Jak se vám líbí výstava?

Výstava je krásná a je jedinečná. Ještě jsem to nikdy v takovém množství pohromadě neviděl.

Setkal jste se s panem Lendlem osobně?

Několikrát. Byl také hostem Na plovárně, potkali jsme se i několikrát na golfu. Je to velmi roztomilý člověk. Je daleko roztomilejší, než si lidé myslí.

Jak mu jde golf?

Golf mu jde samozřejmě senzačně, tak jako každý sport, na který sáhne. On by nesnesl, aby dělal nějaký sport průměrně. Myslím, že Ivan Lendl má handicap nula, to je prakticky profesionální úroveň.

A jak jde vám tenis?

Katastrofálně. Já jsem přesný opak. Já nemám žádný sport, který bych dělal byť jenom dobře. Když dělám nějaký sport, tak určitě špatně. Ale rád.

Jaký máte vztah k umění? Malujete?

Ne, tenhle talent mi zůstal úplně odepřen. Bohužel, nejen, že neumím malovat, ale ještě mám ukrutně ošklivý rukopis.

Můžete zmínit, kdo patří k vašim nejoblíbenějším umělcům, malířům?

Mám rád takové lidi, jako je třeba Paul Klee, Chagall nebo Joan Miró. To jsou mí oblíbenci.

Více se o výstavě dočtete v příštím čísle časopisu SEDMIČKA, které vychází 18. dubna.

Další čtení

Adventní kalendář #07: BioBUDDi

Relax
7. 12. 2025

Chcete, aby si kočka užila šťastné Vánoce? Těchto pár triků zajistí klidné svátky vám oběma

Relax
Aktualizováno: 5. 12. 2025 19:51

Adventní kalendář #05: Peklo Čertovina

Relax
5. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV