Černá piva rostou a tak se znovu objevuje černý Braník

Relax
1. 6. 2018 14:45
bez popisku 1036253
bez popisku 1036253

Pivovary Staropramen uvádí na trh Braník Černý. Pivovar chce navázat na branickou tradici tmavých a polotmavých piv.

Piva jako Prelát, Malvaz, Mnichovák nebo Chantecler Noir patřily v minulosti k úspěšným tmavým pivům z branického pivovaru. Novinka Braník Černý chce na tuto minulost navázat, zároveň ale pivovar reaguje na rostoucí oblibu tmavých piv v České republice. Zatímco v roce 2011 se u nás vypilo 3,8 mil. litrů piva spadajícího do této kategorie, v roce 2016 už to bylo 6 mil. litrů. Prognózy pro letošní rok počítají s minimálně dalším 2% vzestupem. Tmavé pivo tak v maloobchodě doplní nabídku Braníku Světlého, Jedenáctky a Ležáku. Uvedení přitom podpoří i nová reklamní kampaň v televizi (Prima Group a AT Media, ČT), on-linu a v místě prodeje, kterou připravila agentura Jazz Communications. Kampaň poběží až do začátku srpna.

Autor: - bob -

Další čtení

V zoo Dvůr Králové se po více než dvou letech narodil hrabáč kapský. Jde o páté odchované mládě hrabáče od roku 2014, odkdy zoo tento druh chová.

Safari Park Dvůr Králové má po více než dvou letech mládě hrabáče kapského

Relax
25. 3. 2026
Igráčky začalo v roce 1976 vyrábět družstvo Igra Praha. Autorem konstrukce byl Jiří Kalina, design navrhla Marie Pavlíčková Krejchová.

Igráček slaví 50 let: česká hračka, která přežila konkurenci

Relax
25. 3. 2026
Zámecký areál zahrnuje přestavěné objekty dvou původně samostatných hradů

Konec rozdělení: slavný rožmberský areál se vrací ke své středověké celistvosti

Relax
24. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ