Likérka Bacardi sjednotí celosvětovou komunikaci pod BBDO a OMD, musí šetřit

Relax
20. 4. 2015 15:29
bez popisku 723660
bez popisku 723660

Bermudská likérka Bacardi Limited, která působí na více než 150 trzích, se v rámci konsolidace rozhodla celosvětově svěřit kreativu BBDO Worldwide a nákup médií OMD Worldwide, agenturám ze skupiny Omnicom.

Agentury dostanou na starosti stejnojmenný rum, stejně jako další značky z portfolia společnosti - Martini, Grey Goose, Bombay Sapphire, Dewars a další. "Tohle je pro naši společnost velká věc. Nikdy jsme nespolupracovali s tak silným partnerem napříč celým světem," uvedl ředitel marketingu Dmitry Ivanov.

Bacardi v minulosti spolupracovala s mnoha agenturami - globální kreativu rumu Bacardi měla na starosti BETC (vlastněná Havasem), média nakupovala v USA agentura Mindshare (kterou vlastní WPP), a v Evropě ZenithOptimedia z Publicis Groupe.

Konsolidací agentur chce Bacardi snížit náklady, protože se potýká se zhoršením prodejů. Škrty se dotkly také 10 % jejích severoamerických zaměstnanců, kteří byli propuštěni.

Autor: - hd -

Další čtení

Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025
ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ