Škoda prodává vozy ve stylu Starbucksu. Simply clever!

Relax
10. 6. 2013 13:24
Starbucks v USA.
Starbucks v USA.

Manažerka Petra Peters působí již několik let v Německu a patří k pravidelným autorkám MarketingSales Media. Tentokrát si všimla tamní reklamy, která prodej vozů Škoda přirovnává k dennímu rituálu objednávky kávy.

Černou, malou a s sebou. Jakmile jsem tato slova zaslechla z televizní obrazovky, trhlo to se mnou. Když ale barman hned nato vystřelil otázku: "A vaše jméno, prosím?" - byla jsem doma. Jako milovník kávy Starbucks jsem neomylně rozpoznala každodenní ranní rutinu.

Pár vět, které si v ranní špičce vyslechnete několikrát. Že by se právě tato firma rozhodla pro televizní reklamu, se mi ale nezdálo. Avšak žádný jiný prodejce kávy v Německu se vás neodváží zeptat na jméno. Podle většiny Němců do toho nikomu nic není. Jenom Američané to ještě nepochopili.

Rychlý pohled na televizní obrazovku mne ale překvapil. Škoda "to-go" týdny??? Geniální. Čtrnáctisekundový spot Škodovky perfektně imituje objednávku kávy u mého oblíbeného amerického kávového řetězce. A to včetně detailu načmárání jména zákazníka na papírový přebal kelímku - pardon, auta. Chcete, aby byl nákup auta tak jednoduchý jako nákup ranní kávy? Pak zamiřte k importérovi číslo jedna - do Škodovky. Spousta modelů a k tomu jednoduché financování s 0% úrokem a nulovou zálohou. Víc nepotřebují Němci vědět. Škodovka je v Německu stále populárnější a se svým novým modelem Octavie přesvědčila i kvalitou. I když ne každý pochopí srovnání s jednou z nejznámějších světových kávových značek, pro mne se stala Škodovka rázem sympatičtější. Simply clever!

Autor: Petra PetersFoto: ČTK

Další čtení

Jak vybrat venkovní dlažbu, která vydrží roky a dodá prostoru styl

Relax
3. 11. 2025
ilustrační foto

Šálek za 21 tisíc korun. Dubaj má nejdražší kávu na světě

Relax
1. 11. 2025

Vánoční dárky, které se dají vyrobit: 5 nápadů, které potěší

Relax
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ