Banky během prvního pololetí investovaly do nákupu mediálního prostoru o pětinu více než ve srovnatelném období loňského roku. Největší radost z toho měly televize.
Podle monitoringu reklamy AIS společnosti Nielsen Admosphere se v prvním pololetí v kategorii Bankovní a spořitelní služby zvýšila ceníková hodnota reklamního prostoru o pětinu. Hlavní vliv na změnu měla televize, která meziročně vzrostla o 393 milionů korun. Oproti prvnímu pololetí loňského roku vzrostla ceníková cena reklamního prostoru o 19,32 %. Hybatelem nárůstu byla především televize, jejíž ceníková hodnota meziročně vzrostla z 1,24 na 1,67 miliard korun, tedy o více než třetinu. Žebříčku zadavatelů vévodí Česká spořitelna, která oproti roku 2014 navýšila hrubé reklamní investice do televize o 90 milionů korun, následuje Komerční banka a na třetím místě Equa bank, která meziročně navýšila svůj ceníkový televizní rozpočet o 70 milionů korun. Více než dvojnásobnou hodnotu reklamního prostoru napříč mediatypy využila ve srovnání s předchozím rokem Československá obchodní banka, Sberbank CZ svůj reklamní rozpočet dokonce ztrojnásobila.
Z výzkumu provedeného společností Nielsen Admosphere na reprezentativní internetové populaci 15+ plyne, že nabídky bankovních produktů a služeb sleduje více než polovina dotázaných, a stejný průzkum ukázal, že 28,5 % dotázaných uvažuje o změně nebo souběžném využívání další banky.