Západoevropané <span>věří Facebooku míň</span> než lidé z Východu

3. 6. 2010 12:43
Západoevropané mají k Facebooku rezervovanější vztah.
Západoevropané mají k Facebooku rezervovanější vztah.
Západoevropané mají k Facebooku rezervovanější vztah.Uživatelé webových sociálních sítí z jižní a západní Evropy jsou vůči těmto službám méně důvěřiví než jejich protějšky z Asie, Severní Ameriky či z východu Evropy. Ukázal to průzkum belgické společnosti InSites Consulting, o němž dnes píše server EUObserver.
    
Výzkum se zaměřil na Facebook, který využívá více než polovina všech uživatelů internetu.
    
V jižní Evropě má důvěru v to, že Facebook nebude dál předávat soukromá data třetím stranám, 47 procent uživatelů sociálních sítí. V západní Evropě je to o celá tři procenta 44 procent uživatelů internetových sociálních sítí. Ve východní Evropě tento postoj zastává 23 procent z nich, zatímco v Severní Americe 26 procent.

ČTĚTE TAKÉ: Den "facebookových" sebevrahů je tady
    
Nejdůvěřivější jsou v tomto směru Asiaté. Jen 11 procent dotázaných chová malou důvěru v ochranu osobních dat na sociálních sítích. V Asii se přitom Facebook rozšiřuje nejrychleji.
    
S pravdomluvností uživatelů na sociálních sítích je to však jinak. Jen 27 procent Asiatů a kolem 40 procent lidí z východní Evropy uvedlo, že ve svých poznámkách vždy říkají pravdu. V západní Evropě a v Severní Americe to přitom je kolem 60 procent.

Ilustrační foto: www.profimedia.cz
Autor: ČTK

Další čtení

Vozataj Jiří Nesvačil junior předvedl jízdu s rekordním čtyřiadvacetispřežím

Domácí
13. 9. 2025

Hasiči v Praze evakuovali na 70 lidí kvůli požáru bytu, záchranáři ošetřili ženu

Domácí
13. 9. 2025

Příznivci MHD se sjeli do Brna na druhý ročník Šotodays, autobusy projely městem

Domácí
13. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ