Těžká doba si žádá novou krev, usoudili zřejmě v předlužené Sazce a do zbraně povolali bývalého reportéra Novy Jana Tunu. Na pozici mluvčího Sazky vystřídá po dlouhých osmi letech Zdeňka Zikmunda, který "odchází po vzájemné dohodě", sdělil dnes on-line deníku TÝDEN.CZ právě Zikmund.
Osmatřicetiletý Tuna působil v minulosti na Nově jako reportér, šéfreportér zpravodajství a moderátor a později na Primě jako zástupce šéfredaktora zpravodajství.
Se zadluženou Sazkou bylo 17. ledna zahájeno insolvenční řízení a v posledních týdnech se vedou komplikovaná jednání o řešení její složité finanční situace a o vstupu nového partnera.
Jan Tuna je absolventem pedagogické fakulty, v minulosti pracoval i jako moderátor a dramaturg diskusního pořadu Pressklub na stanici Frekvence 1. Tiskovým mluvčím akciové společnosti Bestsport, za kterou bude vystupovat navenek i nadále, se stal v listopadu 2009.