Televize MSNBC udělala ze Slovenska Československo

Relax
1. 3. 2014 19:29
Československo opět ožilo.
Československo opět ožilo.

Americká televizní společnost MSNBC oživila před pátečním prohlášením prezidenta Baracka Obamy k událostem na Krymu Československo, které se s koncem roku 1992 rozdělilo na Českou republiku a Slovensko. Federace Čechů a Slováků, i když zmenšená jen na území Slovenska, se objevila na mapce, na níž stanice divákům přibližovala východoevropský region a polohu Krymu.

Stanice se tak na internetu postarala o rozruch. Někteří uživatelé Twitteru jí doporučili aktualizovat mapové podklady, neboť svým vysvětlením uvádí ostatní jen ve zmatek. Další zase spekulovali, že televize má možná informace o chystaném spojení Prahy a Bratislavy, které se na veřejnost ještě nedostaly.

K obdobným "nepřesnostem" čas od času v médiích dochází. Například CNN si před časem popletla polohu Švýcarska a umístila ho do české kotliny. Jindy zase CNN přesunula do sousedství Česka Irák, jímž nahradila Německo.

Autor: ČTK Foto: www.facebook.com

Další čtení

ilustrační obrázek

Dukovany a Temelín chystají noční exkurze pro veřejnost. Kapacita je omezená

Relax
19. 8. 2026
Mládě lachtana jihoafrického, pravnuk legendárního Gastona, poprvé vstoupil se svou matkou Daisy do velkého expozičního bazénu v Zoo Praha

Gastonův pravnuk už umí plavat. Mládě lachtana se v pražské zoo představí návštěvníkům

Relax
18. 8. 2026
ilustrační obrázek

Zazdila se v kmeni a vyvedla mladé. Olomoucká zoo slaví vzácný odchov zoborožců

Relax
18. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ