ČT natáčela na hradě Zvíkov <span>novou vánoční pohádku</span>

20. 7. 2010 07:48
Hrad Zvíkov se stal dějištěm pohádky.
Hrad Zvíkov se stal dějištěm pohádky.
Hrad Zvíkov se stal dějištěm pohádky.
Hrad Zvíkov se na chvíli stal domovem pohádkových postav. Po gotickém hradě se procházeli král v podání Jiřího Bartošky nebo princ, jehož hraje Vojtěch Dyk. Česká televize tu natáčela komediálně laděnou pohádku Micimutr, kterou chce uvést příští Vánoce.
    
Filmaři v pondělí na Zvíkově natáčeli úplně poslední záběry snímku. Podle režiséra Víta Karase se pohádka povedla, i když jim nepřálo počasí a občas onemocněli herci. "Tam nahoře nás má někdo rád, protože ty špatný věci byly k něčemu dobrý a pomohlo nám to," řekl Karas novinářům. Nepřízeň počasí prý tvůrce přivedla k natočení původně neplánované scény. Pohádka je tak výpravnější a o to lepší, míní Karas. 

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich plánuje pátý kanál ČT. Na internetu
    
S natáčením v historickém prostředí filmaři potíže podle Karase neměli. Jediný zádrhel nastal v den, kdy se na hradě konaly svatby. "My jsme točili a potřebovali jsme ticho na záběr kvůli zvuku a do toho se začaly ozývat housle, a to bylo o nervy," podotkl s úsměvem mladý režisér. 
    
Jiří Bartoška si v pohádce zahraje jednoho z prvních králů ve své herecké kariéře. "Ne že bych ještě nedávno hrál prince, ale mám pocit, že krále hraju prvního," zamyslel se. Postěžoval si na kostýmy. Dlouho prý trvá, než si je obleče, a pak v nich je ve vedrech opravdu horko. 
    
Hlavní mužskou roli, loutkáře Vítka, ztvární pětadvacetiletý Ondřej Novák. Je to jeho první velká televizní role. Pohádku televize natáčí od května letošního roku, filmaři si kromě Zvíkova vybrali i místa v Ledči nad Sázavou, v oblasti Velké Ameriky a v Praze.

Foto: www.profimedia.cz
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Na prvním ze shromáždění zaměstnanců Volkswagenu se sešlo přes 10.000 lidí

Zahraničí
25. 8. 2026
ilustrační obrázek

Přesun tisíců operací: Kde se budou od září léčit nádory jater, slinivky a jícnu?

Zdraví
Aktualizováno: 25. 8. 2026 14:58

Hrad Kámen na Pelhřimovsku po tříletých opravách znovu otevře v sobotu

Kultura
25. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ