Washington Post <span>uzavře kvůli úsporám</span> tři kanceláře

25. 11. 2009 09:49
The Washington Post šetří.
The Washington Post šetří.

The Washington Post šetří.Americký list Washington Post z finančních důvodů uzavře své tři kanceláře - v Chicagu, Los Angeles a New Yorku. K plánované redukci má dojít na konci roku. Oznámily to dnes zahraniční servery.

Hlavní editor listu Marcus Brauchli uvedl, že se nyní noviny zaměří více na politické a místní zprávy ve Washingtonu.

"V době omezených finančních zdrojů a stoupajícího tlaku konkurence je nutné, abychom se koncentrovali na náš hlavní novinářský cíl, kterým je Washington a zprávy, trendy a myšlenky, které tvoří jak regionální, tak státní politiku," citovala oběžník, který hlavní editor zaslal svým zaměstnancům, agentura Reuters.

Noviny mají ve všední dny náklad více než 582 tisíc výtisků a v neděli 822 tisíc výtisků. Nejvíce odběratelů pochází z Washingtonu a okolí.

ČTĚTE TAKÉ: Hudební vydavatelství Warner Music je ve ztrátě 
                        Microsoft chce stáhnout zpravodajství z Googlu

List Washington Post podobně jako další americká média zaznamenal v uplynulém roce pokles v příjmu z reklamy a prodeje výtisků. Navíc také vzrostl počet čtenářů, kteří mají přístup k jeho zprávám zdarma na internetových stránkách.

Foto: Wikipedia

Autor: ČTK

Další čtení

Írán poslal svůj návrh na ukončení konfliktu s USA, podle Trumpa je nepřijatelný

Zahraničí
10. 5. 2026
Andris Sprúds

Lotyšský ministr obrany rezignoval po zřícení ukrajinských dronů na ropný sklad

Zahraničí
10. 5. 2026

Museum Kampa prodloužilo otvírací dobu úspěšné výstavy Václava Špály

Kultura
10. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ