Video reklamy je u nás jako v Polsku, na Ukrajině ale třikrát tolik

Relax
12. 8. 2013 14:47
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Česká republika je na třetím místě v regionu střední a východní Evropy v podílu video reklamy v online kampaních. Tento typ využívá asi čtvrtina měřených kampaní, vyšší podíl mají pouze Ukrajina a Polsko.

Podle studie studii gemiusAdMonitor se v celém regionu střední a východní Evropy video reklama nejvíce využívá na Ukrajině, kde tyto reklamní formáty využívá tři čtvrtě online kampaní. Výrazný zájem o videoreklamu je také viditelný na polském (26 %) a českém (25 %) trhu. V celém regionu CEE využívá formát video v průměru 10,6 %.

Oproti roku 2011 zaznamenala video reklama největší nárůst počtu impresí ze všech rich media formátů (formáty on-line reklamy) a je to druhý nejoblíbenější typ reklamy, hned po article bannerech.

Autor: - red -Foto: ČTK

Další čtení

Triola Styling Day - den, kdy se necháte rozmazlovat

Relax
22. 10. 2025

IQOS Lounge Seating: Design, který žije udržitelností

Relax
23. 10. 2025

Nové vydání magazínu INTERVIEW č. 11/2025: Sto stran rozhovorů pro lidi, kteří nezapomněli číst

Relax
22. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ