Očima Martina Hekrdly
Ukrajinská sezona neskončila

24.02.2014 17:05 Glosa

Tragédie – také ve smyslu politického divadla – konečně o víkendu uzavřela na Ukrajině jeden svůj důležitý akt, který se v klasickém dramatu označuje jako "peripetie" (zvrat).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Deadman´s Hand (19 hlasů) 24.02.2014 19:15

  Velmi dobře napsáno, díky za článek.

 • Bernagozzi Amedeo (18 hlasů) 24.02.2014 21:53

  Neřekl bych, že je pan Hekrdla pisálek. Je to člověk s přehledem na...

 • Jaroslav Staněk (15 hlasů) 25.02.2014 00:37

  Když jsem na netu viděl, jak v Kyjevě banderovci radostně hajluji,...

 • Bernagozzi Amedeo (13 hlasů) 24.02.2014 21:48

  Perfektní, brilantní analýza. Pana Hekrdly je pro polobulvární Týden...

 • Jaroslav Holeček (12 hlasů) 24.02.2014 22:44

  Ale v článku není o kolik (před převratem) žádala, ale kolik (dnes)...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Mají novou vládu, ale zjišťujeme s údivem, že namísto revolucionářů jsou tam většinou politici z éry Tymošenkové, např. předseda vlády. Takže se jen vyměnily politické garnitury, které za Janukoviče ale nijak nestrádaly (kromě odsouzené Tymošenkové).Jen nový ministr obrany je červený hadr na ruského býka.

0 hlasů

Konečně to někdo hodnotí střízlivě, s nadhledem a bez rusofobních či rusofilních brýlí.

5 hlasů

Situace na Ukrajine je slozita a veskere predpovede jsou prevazne prani, podle pohledu zprava nebo zleva. Cesi by meli chapat touhu ukrajincu po ciste Ukrajine, protoze se sami po staleti potykali s nemeckou mensinou a koneckoncu ani s bratry Slovaky nakonec nevydrzeli v jednom state. Jinak Janukovic radne zvoleny ? ok, bohuzel ale jen s mirnou prevahou, coz jasne ukazuje na rozpolcenost zapadni a vychodni Ukrajiny.

0 hlasů

Já, bez uvádění sympatií nebo antipatií k autorovi, musím konstatovat, že je to zatím nejlepší analýza převratu na Ukrajině. Nevím, kdo drží nad panem Hekrdlou ochrannou ruku, ale takto kvalitní analýzu by si ve veřejnoprávních médiích publikovat nedovolil. Oni by mu ji stejně nepublikovali, protože tam měli analýzy situace na Ukrajině schválené dávno předtím, než byl státní převrat zahájen. Když to srovnáte s bláboly drtivé většiny ministrů zahraničí členských zemí EU, tak se člověku vkrádá na mysl neodbytná otázka: Který mistr loutkař ty blbečky tak perfektně vodí na šňůrkách v čele se špičkami EU. Možná, že se zde využívají ty nejmodernější technologie a čipy pro ovládání politiků jsou už implantovány v odpovídajících jazykových mutacích.

6 hlasů

..mne tady doslova šokuje množství lidí, většinou se deklarujících jako "pravičáků" (pod čímž i po dvaceti letech změn chápou stále antikomunismus a antisovětismus), kteří jakoby nechápali, že Ukrajina již dvacet roků není Sovětský svaz..a ani že Rusko není Sovětský Svaz...

2 hlasy

Nevidím nic nového neb nějakou originální myšlenku.O vztahu ukrajinců k Rusku se mohl dočíst už minulý týden.Teď by měě překvapil,kdyby chtěl předpovědět jak to dopadne mezi Banderovci a semity židy.To bude zajímavá podívaná.Doufám,že se Banderovci poučili i u nás.Chá,chá,chá!Šalom.

1 hlas

smutene je to,co nadelali z evropy za dvacet let nenazrani semiti zidi,a z demokracie.odporny hnus.meshugeni.cha,cha,cha!shalom.ajnstajni.

2 hlasy

Kopie egyptského scénáře se podařila i na Ukrajině. Hospodářská moc byla rozdělena již za Tymošenkové a jejího manžela, českého azylanta, tam se moc měnit nebude. Začne boj o politickou moc mezi revolucionáři a svět bude sledovat, který směr to nabere.Německo, Polsko a USA posílí svůj vliv na úkor Ruska, bez kterého se ale Ukrajina neobejde a může se jí vymstít protiruské akce, např. s tím zákazem ruštiny pro miliony Rusů. Demonstranti budou čekat zlepšení života, ale to nepřijde, spíše zhoršení

6 hlasů

jak Hekrdlu nemám rád, a nechci se přít o jednotlivé argumentu příspěvku, vyplývá z celého článku jednoznačně to, co tu já neustále tvrdím...je Ukrajina a Rusko....jacísi "rádoby pravicoví (rozuměj zamrzle antisovětští)" přispěvatelé zde pořád cosi melou o jakési porážce Ruska nebo Putina nebo co...nic takového neexistuje...Ukrajina je již dvacet roků stát se samostatnou politikou a Janukovyč a jeho klaka, s jejich samostnou "rozkrádačkou", mohou být Putinovi naprosto ukradení...

3 hlasy

Násilný převrat na Ukrajině podporovaný Západem představuje pro Rusko jen několik "malých" hrozeb:
•Ztráta Sevastopolu jako základny Černomořské flotily Ruské federace
•Vyhnání Rusů z východní a jižní Ukrajiny, což by vedlo k záplavě uprchlíků
•Ztráta výrobních kapacit v Kyjevě, Dněpropetrovsku a Charkově, kde jsou vykonávány smluvní práce pro ruské ozbrojené síly
•Potlačení rusky mluvící populace násilným poukrajinštěním
•Zřízení vojenských základem USA a NATO na Ukrajině, včetně Krymu, a zřízení výcvikových středisek pro teroristy, kteří by byli vypuštěni na Kavkaz, Povolží a možná na Sibiř
•Šíření organizovaných kyjevských protestů do měst Ruské federace s neruskými národnostmi.

4 hlasy

..to jsou nesmyslné obavy zase opačného rázu...

0 hlasů

..ano..ekonomický bankrot může způsobit připojení východní části a Krymu k Rusku...

0 hlasů

Hekrdla se překonává. Jak píše, že ten proletariát skanduje "Rusko, Rusko", to už ale vypadá, že si z místní bolševické klaky dělá nehoráznou prdel.

2 hlasy

Co je čtyrák?

0 hlasů

čtyrák
Drobná měděná mince v hodnotě čtyř krejcarů, ražená v Rakousku a Rakousku-Uhersku v letech 1858–1892.

1 hlas

Když jsem na netu viděl, jak v Kyjevě banderovci radostně hajluji, musel jsem se smát. Tohle chce do Evropy, resp. tohle chceme do Evropy ?!

15 hlasů

urcite lepsi nez turci nebo,nedej boze semiti zidi.tu svoloc musime vyvezt do birobidzana a zaslibene zeme,nebo to tady s ciganem vsecko rozkrade.cha,cha,cha!shalom.ajnstajn.

1 hlas

Není to Hrebenar? Ten se taky pořád musel smát a všechno kolem něj hnědlo.
Hlavně teda jeho trenky s malýma srpíčkama a kladivečkama.

2 hlasy

český oligarchové pod velením moiskvy jen kvetou, zničili politický systém, nastrčili zemana a dmnes zachraňují svět prý státem jako firmou? to nedopadne dobře

3 hlasy

a Zeman furt nic, zase vyklouz, mohl s Janukovičem využít jedno letadlo do Moskvy

4 hlasy

Já to pochopil tak,že letadlo vyklouzlo Janukovyčovi v Moskvě využil Zeman,jeden.
Pochopil jsem to správně?

0 hlasů

Pavle, výborně. Klepl jste hlavičku na hřebík.

6 hlasů

Pozvání od Zemana prý stále platí, je obecné pro představitele Ukrajiny. Třeba přijede nějaký Banderovec...

2 hlasy

Perfektní, brilantní analýza. Pana Hekrdly je pro polobulvární Týden škoda.

13 hlasů

Taky myslím, že je tu nedoceněný, ten pravý potlesk získá v Haló novinách:))

4 hlasy

EU nabízí 700 milionů Eur, "zatímco potřebuje 700 miliard". Od lidí ražení pana Hekrdly jsem zvyklý na hodně, ale toto je absolutní vrchol a doufám, že se tento "písálek" opravdu za toto omluví. Ukrajina požádala o 35 miliard dolarů (v přepočtu oněch 700 "hekrdlovských miliard"). žil jsem většinu života v cizině, ale "žurnalista" vašeho ražení by si na chléb určitě, v seriozním mediu, nevydělal. Na vaši obranu mohu pouze říci, že nejste sám.

6 hlasů

35 miliard eur je minimum, které potřebují na tenhle a příští rok, aby úplně nezbankrotovali a nepřestali vyplácet (velmi, ale opravdu velmi) nízké penze a platy státním zaměstnancům. Reálně by Ukrajina potřebovala možná i o dva řády víc, aby se v průběhu jedné generace dohrabala alespoň na úroveň dnešního Polska.

0 hlasů

Zahraniční dluh Ukrajiny je 138 miliard dolarů....
http://hn.ihned.cz/c1-60420600-zadluzena-ukrajina-hleda-prizen-u-mmf

2 hlasy

Těch 35 miliard je jen nutná záchrana před bankrotem. Aby se alespoň přiblížila k Evropě, opravdu potřebuje mnohem víc. Nevím kolik ale těch 700 miliard rozhodně není plácnutím do vody....

2 hlasy

Neřekl bych, že je pan Hekrdla pisálek. Je to člověk s přehledem na rozdíl od vás žvatlálka.

18 hlasů

To jo, on přehled má, ale počítat neumí...

3 hlasy

Ale v článku není o kolik (před převratem) žádala, ale kolik (dnes) potřebuje.

12 hlasů

Velmi dobře napsáno, díky za článek.

19 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

Sedmička VIP

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.