Hackeři napadli domény Twitteru i stránku The New York Times

Relax
28. 8. 2013 10:14
List The Washington Post byla napaden opět hackery.
List The Washington Post byla napaden opět hackery.

Internetová stránka The New York Times byla napadena hackery. Na Twitteru se ve stejný čas u účtu "hackerské" skupiny Syrian Electronic Army objevilo oznámení, že je doména Twitter.com pod její správou.

Twitter byl na několik hodin ovládán Syrskou elektronickou armádou. Hlavní doména Twitteru byla funkční, emailové kontakty ale byly přesměrovány na adresu organizace Syrian Electronic Army. Ta také převzala doménu twimg.com, ze které Twitter distribuuje obrázky pro svou službu.

Útoku se nevyhnuly ani webové stránky The New York Times, které byly napadeny již podruhé za poslední dva týdny. Během posledního útoku, který proběhl 14. srpna, byla stránka amerického listu nepřístupná dokonce několik hodin.

Útok se nevyhnul ani sociální síti Twitter.Marc Frons z IT oddělení společnosti uvedl, že útok měla na svědomí také skupina známá jako "Syrská elektronická armáda nebo někdo, kdo se za ně snaží vydávat". Když se totiž někdo snažil dostat na stránku The New York Times, byl přesměrován na syrskou doménu. Web listu je stále dostupný jen s obtížemi. Vedení redakce také v oficiálním prohlášení varovalo své redaktory, aby v emailech neposílali žádné citlivé informace.

Skupina Syrian Electronic Army podporuje režim syrského prezidenta Bašára Asada a na internetu se přihlásila již k minulým hackerským útokům na americký list The Washington Post, časopis Time nebo server americké televizní stanice CNN.

Další čtení

ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Anna Hanuš Kuchařová: Někdy cítím skoro až stav beztíže

Relax
11. 7. 2025
3/2025 INTERVIEW

Nové vydání časopisu Instinkt č. 8/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ