Skype má za sebou první dekádu a slaví

Relax
28. 8. 2013 10:07
Skype se stal celosvětovou jedničkou při volání do zahraničí.
Skype se stal celosvětovou jedničkou při volání do zahraničí.

První verze programu Skype pro telefonování přes internet zdarma se představila uživatelům před deseti lety, 29. srpna 2003. Program se stal rychle synonymem pro telefonování prostřednictvím celosvětové počítačové sítě.

Skype nebyl prvním způsobem, jak volat přes internet, přesto se ale právě tento program, který vytvořili estonští autoři populárního systému na sdílení dat KaZaA, stal fenoménem.

Nainstalovat Skype je jednoduché, k registraci do sítě stačí internetové připojení, emailová adresa a pár minut času. Skype koupil v roce 2011 americký softwarový gigant Microsoft za 8,5 miliardy dolarů (zhruba 143 miliard korun). V roce 2010 měl Skype po celém světě registrováno na 660 milionů uživatelů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PICTURE ALLIANCE/David Ebener

Další čtení

ilustrační obrázek

Nová pýcha jihlavské zoo: pouštním kočkám a karakalům dopřáli slunné venkovní výběhy

Relax
4. 7. 2026
ilustrační foto

Bitva u Chlumu ožívá. Stovky vojáků předvedou rekonstrukci jednoho z největších střetů 19. století

Relax
3. 7. 2026
ilustrační obrázek

Úspěch v Zoo Ostrava: Po letech trpělivého seznamování pár korunáčů odchoval mládě

Relax
30. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ