Videonahrávky pádu meteoritu v Rusku ovládly internet

Relax
17. 2. 2013 13:17
Pád meteoritu u ruského Čeljabinsku.
Pád meteoritu u ruského Čeljabinsku.

Záběry padajícího meteoritu u ruského Čeljabinsku se staly doslova hitem sítě YouTube. Téměř polovina z dvacítky nejsledovanějších videí týdne se týká právě této události. Podle NASA měl výbuch následující po pádu tělesa energii o síle 500 kilotun klasické trhaviny, tedy asi třicetkrát víc než atomová bomba svržená na Hirošimu.

Nejsledovanějším videem týkajícím se pádu meteoritu je sestřih, který na internet umístil zpravodajský kanál Russia Today. Jeho záběry již mají více než 18 milionů zhlédnutí.

Velmi populární je také video Grigorije z Čeljabinsku, který pád meteoritu natočil ze svého balkonu. Jeho nahrávka, na které je dobře vidět i slyšet následný výbuch doprovázený zvuky tříštícího se skla, má již 12 milionů zhlédnutí.

Dramatické jsou rovněž záběry z bezpečnostních kamer, které zaznamenaly tlakovou vlnu po dopadu meteoritu. Je na nich dobře patrné, jak se tříštila okna v kancelářích a bortily stěny v jakémsi skladišti.

Autor: - zš -Foto: archiv

Další čtení

ilustrační foto

Nealkoholická vína se dostávají z okraje zájmu do centra pozornosti

Relax
Aktualizováno: 15. 2. 2026 11:34
Ostravská zoologická zahrada odchovává další dvě mláďata vzácného varana papuánského. Zatím pobývají v chovatelském zázemí, dospělé varany mohou návštěvníci vidět v pavilonu Papua. Na snímku je mládě varana papuánského.

Ostravská zoo odchovává další dvě mláďata vzácného varana papuánského

Relax
14. 2. 2026

VÝHERCI: Valentýnská soutěž o masážní oleje Ziaja

Relax
9. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ