Po čtyřech operacích je Novotný konečně doma

Relax
11. 3. 2017 08:00
Petr Novotný.
Petr Novotný.

Bavič Petr Novotný (69) byl hospitalizovaný před dvěma měsíci a jeho stav byl jako na houpačce. Nejhorší má ale za sebou a byl z nemocnice propuštěn domů. Úplně soběstačný ale není!

Novotného propustili z Ústřední vojenské nemocnice ve středu. Dostal sice chodítko, ale to nepoužívá. "Je šťastný, hrozně pookřál. Fyzicky je na tom hůř. Má za sebou čtyři těžké operace a dvojitý bypass. Obtížně se pohybuje, zatím samozřejmě není úplně soběstačný. Ale není z něj mrzák nebo ležák. Všude si dojde. Sice obtížně, ale zvládne to," řekl Super.cz jeho syn Pavel.

Baviče odvezli do nemocnice poté, co zkolaboval. Nyní musí držet dietu a bere hned několik léků. Doktoři mu také poradili, aby každý den ušel pět kilometrů, v čemž ho podporuje manželka i dcera. Rodina doufá, že za pár měsíců už bude fit.

Autor: - gab - Foto: Hermina

Další čtení

Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025
Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ