Na úvod trocha povinné korektnosti. Takže: někdy v létě 2015 se muži v Německu zřejmě nějak pomátli, něco do nich vjelo a od té doby v zemi rostl počet sexuálních útoků. Policie nestíhá, a tak si ženy musejí pomoci samy. Jedna z obětí začala vyrábět "znásilněnívzdorné" kalhotky. Rázem se staly prodejním hitem.
Taková vlna sexuální agrese Němky zaskočila. Dochází k ní na masových oslavách typu silvestr nebo na hudebních festivalech, obětí se však velmi často stávají ženy vracející se z noční nebo ty, které si vyrážejí zasportovat, zejména osamělé běžkyně. Státní moc je bezradná a metoda "držte si od agresorů odstup na délku paže", kterou jim doporučila primátorka Kolína nad Rýnem Henriette Rekerová, se zatím neukázala jako příliš účinná.
Jednou z žen, jejíž natažená ruka nedokázala sexuální predátory odradit, byla 42letá Sandra Seilzová z Oberhausenu.
Právě při běhání na ni zaútočili tři muži. "Stoupli si přede mě, jeden se mi snažil stáhnout běžecké kalhoty, druhý mě držel, zatímco další se mě pokoušel znásilnit," řekla serveru Voice of Europe. Měla štěstí, okolo šel muž se psem. Zvíře se na útočníky vrhlo a zahnalo je. Rozklepaná Sandra pak doma přemýšlela, jak se hrozbě znásilnění do budoucna vyhnout. Běhání se rozhodně nechtěla vzdát. Dostala nápad. Nedobytné kalhotky!
OPRAVDOVÁ BARIKÁDA
Její Safe Shorts jsou vyrobeny z materiálu, který prakticky nelze rozervat ani rozříznout. Nezničitelné jsou i stahovací šňůrky, bez jejichž uvolnění není možné kalhotky svléknout. Další ochranou je speciální střih zabraňující kontaktu agresorovy ruky s nejchoulostivějšími partiemi.
Koho neodradí ani to, čeká ho nejtvrdší překážka na cestě ke kýžené slasti: na stahovací šňůrce je připevněn visací zámek s integrovaným alarmem. Kalhotky tak jsou v podstatě zamčené a lze je sundat pouze po odemknutí zámku. Ten je ovšem zakódován. Kdo zná kombinaci, odemkne ho během několika vteřin, při nešetrném zacházení se však rozlehne široko daleko ohlušující peklo o síle 140 decibelů. Pokud se majitelka cítí ohrožena, může alarm spustit sama prudkým zatažením za stahovací šňůru. Sandra Seilzová vyrábí své Safe Shorts ve dvou provedeních: jako sportovní šortky a jako kalhotky pro pravidelné nošení.
Prádlo je černé, ale parádivé ženy si mohou vybrat barvu zámku. "Safe Shorts poskytují trojnásobnou ochranu, jsem na ně velmi pyšná," netají spokojenost autorka.
Za bezpečí si ženy pořádně připlatí. Kalhotky na každodenní nošení stojí 89 eur (2250 korun), šortky 149 eur (3800 korun). I přesto je však zájem ohromující. Osmdesát procent objednávek přichází přímo z Německa, o prádlo se ale živě zajímají i obyvatelky Británie, kde podle Voice of Europe stoupá počet znásilnění o desítky procent. Zakázky prší také ze Švédska a Norska, Španělska, USA a Austrálie.
Seilzová své Safe Shorts vyrábí podle serveru v Česku, chce však přesunout produkci do Indie, kde jsou nižší náklady, a kalhotky tím budou dostupnější i pro chudší obyvatele rozvojových zemí.
ČLÁNEK VYŠEL V JEDNOM Z MINULÝCH ČÍSEL ČASOPISU FAKTOR S, KTERÝ VYCHÁZÍ KAŽDÝ ČTVRTEK.