Jídlo: pro Britky útěcha, pro Bulhary posedlost
01.06.2009 15:00

Vyplývá z mezinárodního průzkumu, který provedla firma Synovate, zabývající se trhem. Na její otázky podle agentury Reuters odpovídalo v únoru 10 300 lidí z dvanácti zemí.
Někdo klidně k obědu spořádá rychlý sendvič a večer si dá hlávkový salát. Další si po řádném běhu klidně zapálí cigaretu, jiný zahání stesky pizzou a pivem. Třetina z dotázaných se přiznala, že v depresi spořádá více nezdravého jídla než obvykle. Čtvrtina respondentů je ale také ochotna kompenzovat nezdravé návyky buď cvičením nebo omezením jídla, cigaret či alkoholu.
"Tyto návyky nedávají moc smysl. Přijde-li na jídlo, zdraví a kontrolu váhy, lidé si nenapravitelně protiřečí," řekl výkonný ředitel tiskového oddělení firmy Synovate Steve Garton.Při srovnání výsledků průzkumu s podobnou anketou z roku 2007 je zřejmé, že se lidé chovají stále stejně nesmyslně. "Pořád se vracíme k tomu, zda je jídlo pro lidi potěšení nebo zdroj energie...a vypadá to, že většina kolísá mezi oběma póly," řekl Garton.
Posedlost fastfoodem
Polovina Britů a Američanů přiznala, že se nedokáže obejít bez produkce jídelen rychlého občerstvení, avšak nejvíc jsou na ní závislí Bulhaři, protože bez této stravy nemůže žít 70 procent z nich. Naopak nejmíň jí holdují Švédové a Malajsijci.

Jestliže lidé ztloustnou, většina jich reaguje logicky - začne víc cvičit a omezí jídlo. Udělají to hlavně obyvatelé Spojených arabských emirátů, USA, Španělska, Británie a Kanady. Brazilci a Španělé udělají pro zhubnutí cokoli. Tato jejich obsese je připisována kultuře krásného těla, které musí dobře vypadat na plážích. Téměř polovina lidí spojuje nabírání na váze spíše s nevhodnou stravou než se sedavým životním stylem.
Foto: Profimedia
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.