Na <span>Top Gastro</span> za kuchařskými tipy i na soutěž baristů

Relax
27. 1. 2010 14:50
Veletrh nabídne i pavilon specializavaný na kávu.
Veletrh nabídne i pavilon specializavaný na kávu.
Veletrh nabídne i pavilon specializavaný na kávu.Kuchařské tipy a triky, ochutnávky pro odborníky i širokou veřejnost či soutěž kávových mistrů - baristů nabídne čtvrtý ročník veletrhu Top Gastro, který se uskuteční příští týden na pražském výstavišti. Novinkou letošního ročníku je pavilon věnovaný kávě a všemu, co s tímto nápojem souvisí.

Inspiraci pro svá pohostinská zařízení najdou na ploše přes sto metrů čtverečních restauratéři a provozovatelé různých stravovacích podniků. Výrobní postupy předvedou přední kuchaři, kteří se svěří i se svými recepty a triky. Lahůdky se posléze budou ochutnávat, chybět nebude degustace nápojů.

Hlavní pozornost bude věnována české kuchyni, domácím surovinám a radám, jak zvýšit úroveň gastronomie a ziskovost provozu.

ČTĚTE TAKÉ: Restaurace čeká nová soutěž. Začínají svíčkovou


Milovníkům teplého voňavého kofeinového nápoje bude patřit celý pavilon, kde budou odborníci prezentovat řadu značek káv a doplňků. V přípravě kávy budou soutěžit profesionálové v oboru - baristé. V závěru veletrhu bude vyhlášen "Mistr Kávy". Soutěže se účastní odborníci z pěti středoevropských zemí.

Stejně jako v minulých ročnících se předvedou veřejnosti začínající kuchaři a cukráři. Studenti budou z ovoce a zeleniny vyřezávat nejrůznější výrobky, které si budou moci návštěvníci zakoupit.

Veletrh se koná od 4. do 7. února. Za lístek návštěvníci zaplatí 80 korun.

Foto: profimedia.cz
Autor: ČTK

Další čtení

Hotel Borovica

Magické Vysoké Tatry o Velikonocích odhalí své poklady. Vyzkoušejte skvělý tip na blížící se svátky

Relax
2. 4. 2026
Úložný box pomůže udržet na zahradě pořádek.

Jak vybavit terasu či zahradu, aby vám dělaly radost?

Relax
20. 5. 2020
ilustrační obrázek

Vzácný přírůstek: v Olomouci přišla na svět trojčata ohroženého levharta

Relax
31. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ