Exotické květiny v areálu univerzity v Aarhusu dostanou nový domov. Jednou z možností, jež se nabízí, je třeba moderní botanický komplex se skleníkem ve tvaru oloupaného ananasu, který navrhlo dánské architektonické studio Cebra.
Působivý projekt Vaeksthuset Botanical Garden, který počítá s přestavbou stávajícího skleníku a vybudováním zcela nové budovy a velkorysé venkovní zahrady pro studenty, vznikl v minulém roce v rámci architektonické soutěže. Pokud dojde k jeho realizaci, bude se moci univerzitní botanická zahrada blýsknout novým skleněným dómem inspirovaným exotickým ovocem a budovou ve tvaru částečně rozvinuté spirály.
Pod skleněnou, lehce zašpičatělou střechou největšího ze skleníků najdou své místo kulaté, zámotkům podobné ostrůvky zeleně, z nichž každý bude věnován jinému druhu rostlin. V sousedství zeleného ráje by mělo vyrůst kancelářské zázemí, kavárny a menší skleníčky. Komplex by měla doplnit kulatá nekrytá zahrada, kterou částečně chrání zasklený koridor vedoucí k hlavnímu skleníku.
Foto: www.cebra.info
<span>Skleněný ananas</span> na míru exotickým květinám
Relax
1. 7. 2009 12:06
Vaeksthuset Botanical Garden od dánského ateliéru Cebra.