Strakonice hlásí: <span>máme plno.</span> Další pozemky se chystají

Relax
21. 7. 2008 07:55
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.Poslední pozemky pro výstavbu rodinných domů prodala minulý týden strakonická radnice v lokalitě Jezárky při výpadové silnici na Klatovy. Během uplynulých čtyř let tam město vytvořilo 41 parcel. Všechny si už rozebrali noví majitelé, řekl starosta Pavel Vondrys.

Zájem o individuální výstavbu ve Strakonicích nutí radnici k přípravě dalších pozemků. Na vybudování nové obytné zóny získala nyní evropskou dotaci zhruba 20 milionů korun. "Lokalita je plně obsazena. Zbývá jen plocha, kde probíhá výstavba bytových domů. Předpokládáme, že do tří až pěti let bude lokalita celá zastavěna," řekl Vondrys.

Soukromý investor, který na Jezárkách staví bytové domy, počítá až se 300 byty. Za 16,8 milionu korun koupil od radnice parcely o rozloze 21.000 metrů čtverečních. Pokud firma dodrží smlouvy a byty postaví a zkolauduje do pěti let, půjde o největší soukromou výstavbu bytů ve městě za posledních deset let. Na Jezárkách nyní kromě domova důchodců a penzionu pro důchodce stojí dva bytové domy strakonické radnice.

Město se letos soustředí na okrajovou oblast Na Muškách. Vzniknout zde má do dvou let až 30 parcel pro rodinné domky. Radnici to bude stát bezmála 29 milionů korun kvůli vybudování potřebných sítí a silnic. Většinu zaplatí Evropská unie, protože město získalo téměř 20 milionů korun z Regionálního operačního programu.

"Podpora směřuje na budování komunikací. Všechno ostatní bude záležitostí města," dodal starosta. Dalších 22 stavebních pozemků pro rodinné domy se chystá i v oblasti Mezi lesy v části města Habeš.

Foto: Profimedia

Autor: ČTK

Další čtení

Jaro v Adršpachu: skalní monumenty, ale také fascinující příroda

Relax
13. 5. 2025
Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ