Řidič belgického autobusu si "zajel" 1200 kilometrů

Relax
10. 3. 2015 12:30
V prvním cíli výletu cestující místo sněhu viděli jen Středozemní moře (ilustrační foto).
V prvním cíli výletu cestující místo sněhu viděli jen Středozemní moře (ilustrační foto).

Řidič autobusu, který měl odvézt padesát belgických turistů do francouzského alpského střediska La Plagne, se zmýlil v nastavení satelitní navigace a dojel k Pyrenejím. Pasažérům se tak "výlet" nedobrovolně prodloužil o plných 1,2 tisíce kilometrů, informovala belgická rozhlasová stanice vysílající ve vlámštině Radio StudioBrussel.

Trasa z města La Plagne u Pyrenejí do La Plagne v Alpách."Jsou tři La Plagne ve Francii a my jsme se spletli," řekl řidič rádiu, které výlet zorganizovalo pro svoje posluchače.

Autobus sice vyrazil směrem k obci La Plagne, ale té v departementu Ariège, který se nachází přímo na úpatí Pyrenejí.

"Viděli jsme Středozemní moře a Carcassonne," uvedl na Twitteru jeden z cestujících.

Řidič si svůj omyl uvědomil až u města Toulouse na jihozápadě Francie, kdy ho silnice už vedla ke španělským hranicím a kdy mu tedy svitlo, že rýsující se pohoří na obzoru nemá s Alpami nic společného. Autobus tak otočil na východ a obloukem kolem moře, s nímž cestující vůbec nepočítali, se nakonec k Alpám dostal. Správného cíle výprava dosáhla se čtyřiadvacetihodinovým zpožděním.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock , Google Maps

Další čtení

Modrobílá ikona Nivea slaví 100 let

Relax
19. 11. 2025

Peugeot 5008 Hybrid: Velké SUV, které spojuje výkon, úsporu a ekonomickou logiku

Relax
19. 11. 2025

Nové vydání magazínu INTERVIEW č. 12/2025: Sto stran rozhovorů pro lidi, kteří nezapomněli číst

Relax
19. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ