Výbušný exponát. Bomba evakuovala mnichovské muzeum

Relax
6. 10. 2015 16:11
Policista hlídá vchod do mnichovského muzea, kde byla nalezena bomba z druhé světové války.
Policista hlídá vchod do mnichovského muzea, kde byla nalezena bomba z druhé světové války.

Mnichovské muzeum vědy a techniky muselo být evakuováno, v jeho podzemních prostorech se totiž našla bomba z druhé světové války. Podle policistů bude nálož večer převezena na bezpečné místo, kde ji pyrotechnici zneškodní.

"Bomba v muzeu nemůže být zneškodněna přímo na místě. Večer bude odvezena pryč," napsala mnichovská policie na Twitteru. Muzeum bylo evakuováno kolem poledne, pyrotechnici začali na místě zasahovat o necelé dvě hodiny později.

Podle expertů jde údajně o část 250kilogramové bomby americké výroby, která by ještě mohla obsahovat až 40 kilogramů trhaviny TNT. U nálože je stále rozbuška, existuje tedy riziko, že by mohla explodovat, uvedl server The Local.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zlín, Ostrava a Praha společně zachraňují supy: Mláďata čeká cesta do přírody

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ostravská zoo získala loriho šedého, vzácný druh se vrací do expozice

Relax
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ