Češi loni na mazlíčcích šetřili. Utratili "jen" sedm miliard

Relax
24. 4. 2015 11:20
Loni se měly lépe u svých páníčků kočky, výdaje na ně se navýšily o sedm procent.
Loni se měly lépe u svých páníčků kočky, výdaje na ně se navýšily o sedm procent.

Útraty Čechů za krmivo pro domácí mazlíčky loni přestaly stoupat. Výdaje na výživu a hygienické potřeby pro psy a kočky dosáhly loni zhruba sedmi miliard korun a zůstaly tak na úrovni roku 2013. Domácího mazlíčka vlastní více než polovina českých domácností.

Domácnosti vlastnící kočky loni výdaje navýšily o zhruba sedm procent, za jeden nákup utratily cca 74 korun, uvedla Andrea Winklerová z GfK. Naopak domácnosti vlastnící psy a další zvířata výdaje za výživu zvířat snižovaly.

Výdaje za hygienu zvířat zůstávají meziročně stabilní. Nejdůležitějším nákupním místem pro tuto kategorii jsou specializované prodejny potřeb pro zvířata a hypermarkety. V těchto prodejnách utratí domácnosti skoro polovinu výdajů.

Uvedených sedm miliard korun neobsahuje výdaje za chovatelské potřeby, jako jsou například hračky či pelíšky.

Údaje pocházejí z průzkumu trhu metodou Spotřebitelského panelu GfK.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Vánoční dárky, co potěší jak vaše blízké, tak prodávající

Relax
9. 12. 2025

Adventní kalendář #09: Film Král králů

Relax
9. 12. 2025

Triola představuje Vánoce ušité na míru: Dárek, který padne

Relax
8. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV