Expo 2015: Národní zemědělské muzeum zpřístupní expozici lesa

Relax
28. 4. 2016 09:53
Laboratoř ticha.
Laboratoř ticha.

Národní zemědělské muzeum ve své budově v Praze na Letné představí novou expozici nazvanou Laboratoř ticha, která pochází ze světové výstavy Expo 2015 v Miláně. Speciální světla a akustické efekty v ní navozují atmosféru lesního ticha se vší jeho silou a magií. Expozice chce poukázat na život, který obklopuje hluk, a nutnost člověka se vrátit ke kořenům. Veřejnosti se poprvé otevře tento pátek.

Interaktivní expozice lesa, která v Miláně sklidila úspěch, odkrývá pomocí vyspělých technologií tajemství světa rostlin. Audiovizuální technologie reagují na chování návštěvníků a v závislosti na jejich pohybu jim předkládají pohledy od celkové úrovně lesního biotopu až do hlubokého detailu na úrovni rostlinných buněk.

Instalaci expozice v prostorách Národního zemědělského muzea předcházela velmi složitá jednání a především pracná demontáž a nové postavení v pražské budově, uvedlo v muzeum.

Audiovizuální systém.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

V Zoo Praha se narodilo mládě lachtana, jde o pravnuka slavného Gastona

Relax
25. 6. 2026
ilustrační obrázek

Poznejte příběh zelené planety: Nová expozice v botanické zahradě odhaluje tajemství pravěku

Relax
25. 6. 2026
Sochař Jiří Plieštik u sochy sv. Prokopa s modelem, podle kterého byla socha zhotovena

Bronzový svatý Prokop střeží Žďár: sochař Plieštik v díle zobrazil vizi i boj se zlem

Relax
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ